כג אייר התשפ"ב (24.05.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חג השבועות


תורת-אמת אחת ויחידה
אנשים בודדים הצליחו לגרום לאלפים ורבבות להאמין ברעיונות, למרות שמדובר בבדותות חסרות כל שחר. אם כן, אנו, שבידינו תורת ואמונת האמת – קל וחומר שביכולתנו להנחילה לכל האנושות אנשים בודדים הצליחו לגרום לאלפים ורבבות להאמין ברעיונות, למרות שמדובר בבדותות חסרות כל שחר. אם כן, אנו, שבידינו תורת ואמונת האמת – קל וחומר שביכולתנו להנחילה לכל האנושות

כח אייר התשע"ו (05.06.2016)

חב"ד
במעמד מתן-תורה, כאשר אמר הקדוש-ברוך-הוא את עשרת הדברות על הר סיני, ניצבו למרגלות ההר כל בני-ישראל. הגברים מגיל עשרים לבד מנו שש-מאות אלף איש, ויחד עם הצעירים והנשים היו שם מן הסתם כמה מיליונים! מיליוני עדים ראו, שמעו וחוו חוויה רוחנית בלתי-נשכחת וסיפרו זאת לדורות הבאים אחריהם. כולם באותה צורה ובאותו נוסח בדיוק. וזו ייחודיותה של המסורת היהודית – מספר האנשים העצום שהעידו בגוף ראשון על אמתותה של התורה בשווה.
 
כל ה"דתות" האחרות לידתן באדם בודד, שהצליח לתעתע בהמונים כי הייתה לו התגלות שמימית בה נאמר לו לחולל תורה חדשה עם שורה של עיקרים אותם בדה מלבו. כל מנהיג בתורו סיפר כי אף אחד מלבדו לא נכח בעת ה"התגלות" אליו – בכוונה-תחילה, כדי למנוע אפשרות שיקום מישהו ויגלה כי מדובר בהזיה ותו לא. וכך, על בסיס אדם אחד ויחיד קמה הנצרות, קם האסלאם וקמו כל סוגי הפולחנים האליליים.
 
תורת ישראל, להבדיל, הִנה היחידה שהנחלתה נשענת על עדות מוצקה של מיליוני אנשים. מיליונים שהיו במעמד הר סיני וראו ושמעו הכול (ואולי לכן גם הנוצרים והמוסלמים לא מתכחשים לכך...). כך שמעבר לאמונה הטבעית שלנו כיהודים – די בהבדל האמור כשלעצמו להוכיח כי תורתנו היא היא האמתית ולא אף אחת אחרת.
 
*
 
יקום אדם וישאל: אם אכן תורת ישראל היא האמת, מדוע נתן השם לכך שהמוני בני-אדם ינהו אחרי הבל ושקר – הרי התורה אומרת כי לכל דבר שקורה בעולם יש סיבה ומטרה?
 
על כך משיב הרמב"ם בחיבורו הגדול, "משנה תורה" (הלכות מלכים סוף פרק יא): "וכל הדברים האלו… אינן אלא לישר דרך למלך המשיח… כיצד? – כבר נתמלא העולם כולו מדברי המשיח ומדברי התורה ומדברי המצוות… אלו [הנוצרים] אומרים: מצוות אלו אמת היו וכבר בטלו בזמן הזה… ואלו [המוסלמים] אומרים: דברים נסתרים יש בהן ואינן כפשוטן, וכבר בא משיח וגילה נסתריהם.
 
"וכשיעמוד מלך המשיח באמת… – מיד הם כולם חוזרים ויודעים ששקר נחלו אבותיהם, ושנביאיהם ואבותיהם הטעום".
 
זו אפוא כל המטרה העליונה בהתחוללות הנצרות והאסלאם – להכשיר את הלבבות לאמונה במושג 'משיח'. אמנם בינתיים צורת האמונה מעוותת – אבל העיקר שבכללות היא קיימת. ומכוחה, כאשר יתגלה המשיח האמתי – הרבי מליובאוויטש – יקל על הגויים להאמין בו ולסור למרותו, כי מושג המשיחיות לא יהיה זר להם.
 
*
 
ובמחשבה נוספת: אנשים בודדים הצליחו לגרום לאלפים ורבבות להאמין ברעיונות, למרות שמדובר בבדותות חסרות כל שחר. דבקותם במטרה סחפה אחריהם המונים והביאה אותם להאמין בצדקת דרכם עוד יותר מהם עצמם (כי הם הלוא ידעו שמדובר בשקר…).
 
אם כן, אנו, שבידינו תורת האמת ואמונת האמת – קל וחומר שביכולתנו להנחילה לכל האנושות. האמת חזקה הרבה יותר מן השקר, ואם רק נפנים אותה בעצמנו ונזדהה עמה – נצליח בוודאות מוחלטת לגרום לכול להאמין בה. וזו למעשה תמצית הייעוד של מתן תורה: להביא את היקום כולו להאמין בהשם ובמלכותו – שתתגלה בקרוב, בגאולה השלמה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter