כג אייר התשפ"ב (24.05.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חג השבועות


הערובה לעתידנו – החינוך
רק התחייבות לחינוך הילדים וגידולם על ברכי היהדות הנאמנה מהווה ערובה טובה לכך שהעם לא ישכח את המתנה שקיבל מבוראו. רק חינוך יהודי מבטיח שהתורה תמשיך להיות מונחלת מדור לדור, לנצח

כט אייר התשע"ד (29.05.2014)

חב"ד
קשה למצוא היום אזרח בארץ ישראל שאינו מחויב לערבויות בנקאיות. מחירי הנדל"ן מאמירים בלי תחנת עצירה נראית לעין, והמשכורות לעומתם כמו עומדות ברמזור אדום מקולקל. מעט מאוד אזרחים יכולים להרשות לעצמם לרכוש נכס ללא נטילת משכנתא, ומנהלי הבנקים וחברות האשראי חושבים היטב לפני שמאשרים הלוואות גדולות, מחשש לחדלות פירעון.
 
אמצעי הביטחון המקובל, מלבד שעבוד הנכס, הוא החתמת ערבים, שיהוו רשת הגנה להחזר ההלוואה, על כל צרה שלא תבוא. הערבים הנפוצים הם ההורים של מבקשי ההלוואה, שבדרך כלל מוכנים לשעבד את עצמם לטובת ילדיהם.
 
*
 
בהיסטוריה שלנו אנו מכירים סגנון שונה של ערבות. ערבות בה הילדים השתעבדו לטובת הוריהם. לא, לא מדובר חלילה על זמנים אפלים בהם השתמשו בילדים למילוי אינטרסים של ההורים. מדובר על זמן נאצל, מרומם ונשגב: זמן מתן תורה. וכך מספרים חז"ל:
 
לפני שהקדוש-ברוך-הוא ניאות לתת את התורה לעמו, הוא דרש ערבים נאמנים כי אכן הם ישמרוה. בני ישראל ניסו להציע את האבות ואת הנביאים, אך אלוקים לא הואיל להסתפק בהם. הוא דרש ערבים בטוחים יותר מההורים. בסופו של דבר אמרו עם ישראל: "בנינו ערבים בעדינו", והבחירה התקבלה. כך ניתן האור הירוק למעמד מתן תורה. וכמו שכתב דויד המלך בתהלים (ח, ג): "מפי עוללים ויונקים יסדת עוז" – התורה שמכונה 'עוז' ("השם עוז לעמו ייתן") 'נוסדה' ונהייתה שלנו בזכות העוללים והיונקים.
 
הסיפור הזה תמוה מאוד. מילא מנהל בנק חושש ממצב של חדלות פירעון מצד הלווה, בו ימצא את עצמו מול שוקת שבורה. אבל הקדוש-ברוך-הוא הוא כל יכול ותמיד יוכל לגרום לעם ישראל לרצות לקיים את המצוות. לשם מה הוא צריך ערבים, ואם כבר צריך – מדוע הילדים טובים לו יותר מהאבות והנביאים הקדושים?
 
ההסבר הוא, שהשם לא תהה כיצד יוכל לגרום לנו לרצות לקיים את המצוות, אלא הוא רצה להפוך את קיום המצוות שלנו למצב נצחי. ואת הנצחיות הזו לא מספקים האבות וגם לא הנביאים. האבות והנביאים אכן ענקי רוח הרבה מעבר להשגתנו. אין טעם לנסות אפילו לשער את שיעור קומתם הרוחנית. אבל לא הם מי שמבטיחים את המשכיותנו ועתידנו. היחידים שמבטיחים המשכיות הם הילדים. רק התחייבות לחינוך הילדים וגידולם על ברכי היהדות הנאמנה מהווה ערובה טובה לכך שהעם לא ישכח את המתנה שקיבל מבוראו. רק חינוך יהודי מבטיח שהתורה תמשיך להיות מונחלת מדור לדור, לנצח.
 
*
 
בכל שנה, אומרים חז"ל, חוזר ונשנה מחדש בחג השבועות מעמד קבלת התורה – בעת קריאת עשרת הדיברות בבתי הכנסת. זו כביכול 'חתימה מחדש' על ה'חוזה' שלנו עם אבינו שבשמים – ולמעמד כזה ראוי לבוא עם הערבים. לכן מורה הרבי מליובאוויטש מלך המשיח ומבקש להביא לשמיעת עשרת הדיברות אפילו עוללים ויונקים.
 
בכל רחבי הארץ ובתפוצות בכל מוקדי חב"ד נערכות בחג השבועות (גם) קריאות מיוחדות של עשרת הדיברות עבור אימהות ותינוקות וכל מי שאינו יכול להגיע אל הקריאות שבשעת התפילה. הבה נבטיח את עתידנו ונבוא ונביא עמנו את הערבים.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter