כג אייר התשפ"ב (24.05.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חג השבועות


נעמי ורות. מי מחליט מיהו יהודי?
אין שום משמעות לגיור אם הוא לא נעשה על פי הכללים שקבע הבורא עולם. הניסיונות להקל ראש בכללים אלו יכולים אולי להשפיע על רישום פורמאלי כזה או אחר, אך לא על המהות

כט אייר התשע"ג (09.05.2013)

חב"ד
השבוע נחגוג כולנו את חג מתן תורה והפיכתנו לעם. 3325 שנה חלפו מאז עמד עם ישראל כאיש אחד בחרדת קודש למרגלות הר סיני והפך ממשפחה אחת גדולה לאומה, לעם הנבחר, לממלכת כוהנים וגוי קדוש.
 
בחג, נקרא גם על נעמי ורות כלתה שהלכה אחריה  וקשרה את גורלה בעם ישראל. המואבייה האצילית שהתגיירה וממנה יצא  דוד מלך ישראל, לעומת אחותה עורפה ששבה לשדה מואב וממנה יצא לא אחר מאשר גלית הפלשתי
 
היהדות אינה דת מיסיונרית. בניגוד ל"דתות" אחרות, הרואות מצווה עליונה בהמרת דתם של 'כופרים', הדת היהודית אינה מעודדת הצטרפות אליה. מאידך, היהדות גם אינה מועדון סגור וגזעני שאינו מאפשר למי שדם יהודי אינו נוזל בעורקיו, להיות חלק מעם הסגולה.
 
ההלכה היהודית קובעת כי תחילה יש לנסות לדחות את המבקש להצטרף לעם ישראל, להסביר לו את הקושי בקיום תרי"ג המצוות ולשכנע אותו להסתפק בקיום מצוות בני נח. אולם במידה והוא מוכן לקבל על עצמו עול תורה ומצוות וכוונותיו מוכחות כרציניות וחפות אינטרסים זרים, ניתן לגייר אותו כהלכה ואז הוא הופך לחלק בלתי נפרד מהעם היהודי.
 
את החוקים הללו קבע בורא עולם בעצמו. מי שבחר בעם ישראל להיות לו לעם סגולה, הוא זה שקבע היהדות תעבור בתורשה באמצעות האם דווקא והוא זה שקבע את הצורה בה ניתן יהיה להיכנס אליה ולהסתופף תחת כנפי השכינה.
 
*
 
לאחרונה הולכים וגוברים הקולות בישראל לפתור את 'בעיית הגיורים'. רבים בציבור אינם מבינים מדוע בחור שנולד בארץ, או שהגיע לכאן כילד וגדל כישראלי לכל דבר, שירת ביחידה קרבית, משלם מס הכנסה ועושה מילואים – אינו מוגדר כיהודי רק משום שאמו אינו יהודייה? מה יותר יהודי מאדם שמוסר את נפשו למען עם ישראל? הם ישאלו.
 
התשובה הפשוטה היא שעם כל הכבוד המגיע לאותו חייל על שירותו הקרבי, זה לא הופך אותו ליהודי. כמו שאזרחות טובה לא הופכת אותך לרופא או טייס.
 
זה לא עניין של דעת קהל, של החלטת ממשלה או חוק בכנסת. זה 'אפילו' לא בידיים של בג"ץ. התורה היא זו שקובעת את הכללים. אם לא ניתן להצטרף לאיגוד רופאי השיניים בלי להיות רופא שיניים, על אחת כמה וכמה שאין שום ערך לכל החלטה בנושא הגיור שאינה מתיישרת עם דעת ההלכה בנושא.
 
יהדות אינה עניין של מסמכים, רישום ובירוקרטיה. למרות שהללו מסייעים לשמור על איזשהו סדר במדינה היהודית. יהודי הוא מהות אחרת, שונה. אין שום משמעות לגיור אם הוא לא נעשה על פי הכללים שקבע בורא עולם. הניסיונות להקל ראש או להעלים עין בכללים אלו יכולים אולי להשפיע על רישום פורמאלי כזה או אחר, אך לא על המהות.
 
*
 
אלפי שנים שרד עם ישראל בתנאים קשים מאוד, רדיפות ופוגרומים, מלחמות ושואה. בזמן שאימפריות גדולות ואדירות קמו ונמחקו, שרד העם הקטן והנרדף ככבשה בן שבעים זאבים, וזאת אך ורק מפני ששמר באדיקות על שלמותו לבל ייטמע בין האומות.
 
אין ספק כי שמירה אדוקה על שלמות העם, גם כיום, מבלי להקל או להתפשר – תזרז ותחיש את התגלותו לעין כל של משיח צדקנו – הרבי מליובאוויטש – בקרוב ממש. הדמות שתביא כל אחד, יהודים וגם מי שאינם, איש איש לשלמותו שלו.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter