כג אייר התשפ"ב (24.05.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חג השבועות


הפן הנשי של שבועות

תפקידן המיוחד של נשות ישראל עומד למבחן באופן תמידי בחיי היום-יום הלחוצים והדוחקים. האישה היא זו שמחזיקה את אופיו של הבית היהודי. הכוחות לעבודה זו העניק לנו הקב"ה, כשבחר להקדיש לנו את הציווי הראשון במעמד קבלת התורה


מעובד ע"פ שיחות הרבי מליובאוויטש מלך המשיח
ג סיון התש"ע (16.05.2010)

חג השבועות מגלה פן נוסף וייחודי בנשות ישראל - שמעלתם התגלתה גם בשעה נעלית זו של מתן התורה, כשעם ישראל כולו עמד תחת עם ישראל באחדות שלימה.
 
במעמד הר סיני - בו נהיה עם ישראל לעם ונכנס תחת כנפי השכינה, בחר הקב"ה לפתוח את ציווי לבני ישראל לפני עשרת הדיברות - עם פנייה אל נשות ישראל דווקא. כמו שכתוב במדרש, שכשאמר הקב"ה: "כה תאמר לבית יעקב ותגיד לבני ישראל"; במילים 'בית יעקב' פנה הקב"ה אל נשות ישראל, ואילו רק לאחר-מכן המשיך לדבר על הגברים, ואמר "ותגד לבני ישראל". בשעה נעלית זו בחר הקב"ה לפתוח דווקא עם הנשים, וזאת כדי להראות את מעלתם וחיבתן בשל תפקידם המיוחד בבית היהודי.
 
גם קודם למתן תורה, כשבני ישראל אך יצאו ממצריים - ועם ישראל היה בתחילת הדרך להיותו לעם, התגלתה מעלתם של הנשים - ותפקידם הגורלי באירועיו ההיסטוריים של עם ישראל. כשהקב"ה חצה את ים סוף, מתוך ניסים גדולים, היו אלו דווקא הנשים שאמרו את השירה לפני הקב"ה. מכיון שדווקא אצלם עמדה תנועת הנפש של ההודאה לה', מתוך פשטות, הקיימת אצל הנשים בצורה נעלית יותר מזו הקיימת אצל הגברים.
 
* * *
 
כשפתח הקב"ה את ציוויו עם הנשים, לא היה זה רק כדי להראות מעלתם בלבד. באמירה זו ניתנו לנו – הנשים - הכוחות לקיימה בחיי היום-היום – וליישם את שליחות חיינו, אותה ציוותה עלינו התורה הקדושה.

תפקיד מיוחד זה של נשות ישראל עומד למבחן באופן תמידי בחיי היום-יום הלחוצים והדוחקים. כשהבעל עסוק בפרנסת הבית וטרדות החיים, דווקא האישה היא זו שמחזיקה את אופיו של הבית היהודי, המשפיע השפעה עמוקה על חינוך הילדים ועל מערכת החיים של המשפחה היהודית כולה. ואת הכוחות לעבודה זו העניק לנו הקב"ה, כשבחר להקדיש לנו את הציווי הראשון במעמד קבלת התורה.
 
* * *
 
בכל הנקודות שהיוו ציוני דרך בתהליך התהוותו של עם ישראל לעם - וכניסתו תחת כנפי השכינה, מצינו כי היו אלו הנשים דווקא שבלטו במעלתם הייחודית. וכך יהיה גם בתהליך הגאולה העתידה, כפי שכתוב בספרים הקדושים כי בשכר נשים צדקניות נגאלו אבותינו ממצריים ובשכר זה יגאלו לעתיד לבא.
 
למרות כי עם ישראל כולו שותף באופן שווה להבאת הגאולה האמיתית והשלימה, עבודתם של בני ישראל הינה מכרעת ועיקרית בתהליך זה, ודווקא בשכרם נזכה להיגאל מהגלות.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter