כג אייר התשפ"ב (24.05.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חג השבועות


כאיש אחד בלב אחד
כאשר הגיע עם ישראל להר סיני הם היו כולם "כאיש אחד בלב אחד". הם הגיעו לדרגה גבוהה של אחדות ואהבת ישראל. וזו היתה ההכנה הממשית השניה לקבלת התורה. זו הכנה ראויה, והבה נפעל בהתאם.  

נחמה גרייזמן
כז אייר התשע"א (31.05.2011)

חב"ד

כיצד אנו מכינים את עצמנו למתן תורה בשבועות? 

הרבי מצטט, לעתים קרובות, את הסברו של האר"י ז"ל על פסוק במגילה: "הימים האלה נזכרים ונעשים" לפיו, כל שנה כאשר מתקרב החג (לא רק פורים, אלא כל חג), אותו אור אלוקי שהתגלה לראשונה באותו תאריך, מתגלה שוב מדי שנה בשנה. ועוד, עלינו לזכור מה קרה אז, ולעשות משהו בענין כדי שזה יקרה שוב, גם עתה. ימים אלה הם שוב כאן עבורנו, לעשותם. אין אנו אמורים לשבת סתם ולהזכר בימים עברו, לשתות ולשמוח בגלל תאריך מסוים בלוח-השנה. עבור יהודים, כל החגים הם הזדמנות לעשות משהו שישפיע עלינו, שישנה אותנו, ויעשה אותנו ואת העולם כולו, יותר טובים.

והשאלה נשאלת שוב, כיצד מתכונן יהודי למתן תורה? הרבי מסביר שאנו חייבים להתכונן לתורה היום, באותה דרך שבה התכוננו לתורה בימים ההם - ב"נעשה ונשמע". זהו המושג של "קבלת עול מלכות שמים": "אף כי עדיין איננו מבינים, בכל זאת, נשמע לצווי ונעשה. קודם כל נעשה, ורק אחר כך נחשוב על הבנת הציווי".

זהו לקח נצחי ורלוואנטי - כאשר חג השבועות מתקרב עלינו לזכור שעדיפות ראשונה היא ללמוד איך לקיים את המצוות, ללמוד איך להתנהג. כמובן שנתקל בדברים מסוימים שאינם נהירים לנו, אך הבה לא נמתין עד שנבין הכל, מ-א' עד ת', כי זה עלול לקחת מאה ועשרים שנה. 

בינתים, מה שחשוב הוא, לעשות. לפי זה אחת ההכנות צריכה להיות, תיגבור לימוד ההלכות, שנדע איך לקיים את התורה, ורק אז עלינו להגביר גם את הלימוד של למה ומדוע - הדברים שיעניקו לנו שמחה ומבט אל פנימיות הדברים. 

האמת היא שאדם מקבל יותר תענוג מחקירה שכלית מאשר מלימוד דברים טכניים. אף על פי כן, עלינו להשתדל להתגבר על נטייתנו לעשות את מה שיותר מענג אותנו, בכך שנזכור שביהדות, לא המדרש עיקר אלא המעשה. 

הדרך השניה להתכונן, מסביר הרבי, היא לעשות מה שעשו בני ישראל בראש חודש סיון: התורה מספרת שבראש חודש סיון הגיעו בני ישראל למדבר סיני והקימו שם את מחנם. 

הביטוי שהתורה משתמשת בו הוא "ויחן שם ישראל". בכל מקום אחר בתורה, מופיעה מלה זו בלשון רבים "ויחנו", ולא "ויחן". רש"י מפרש את צורת היחיד: בפעם הזאת, הם היו כולם "כאיש אחד בלב אחד". הם הגיעו לדרגה גבוהה של אחדות ואהבת ישראל. וזו היתה ההכנה הממשית השניה לקבלת התורה. זו הכנה ראויה, והבה נפעל בהתאם. 
שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter