יב כסלו התשפ"א (28.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


"חיים נצחיים" במעבדה?
זה מכבר הצליחו מדענים לשתול DNA ("המפקד") של תא אחד – בתוך תא אחר, ואף לצפות כיצד ה-DNA החדש "משתלט" על התא. אך עתה מדובר על הצלחה חסרת תקדים שהתפרסמה לא מכבר בכתב העת המדעי המוביל בעולם (science). קרייג וונטר הצליח לשתול DNA מלאכותי, מעשה ידי אדם – בתוך תא חי, "שקיבל עליו" את הפיקוד החדש והחל מתפקד (יוצר חלבונים) בהתאם להוראות החדשות.

א אב התש"ע (12.07.2010)

זה מכבר הצליחו מדענים לשתול DNA ("המפקד") של תא אחד – בתוך תא אחר, ואף לצפות כיצד ה-DNA החדש "משתלט" על התא. אך עתה מדובר על הצלחה חסרת תקדים שהתפרסמה לא מכבר בכתב העת המדעי המוביל בעולם (science). קרייג וונטר הצליח לשתול DNA מלאכותי, מעשה ידי אדם – בתוך תא חי, "שקיבל עליו" את הפיקוד החדש והחל מתפקד (יוצר חלבונים) בהתאם להוראות החדשות.
 
הצלחת הניסוי העלתה לפני השטח ויכוח ציבורי מעניין בנושא 'הרכבתם' של יצורים ביולוגיים מהונדסים לפי דרישת הלקוח, שהופך רלוונטי יותר ויותר עם התקדמותו של התחום החדש והמרתק של הביולוגיה הסינטטית.
 
יצירת וירוסים סינטטיים, כרומוזומים סינטטיים וחיידקים כמעט סינטטיים היא כבר עניין שבשגרה. האם אנו קרובים ליום בו ישתמשו חובבים או אפילו ילדים ב"מרכז ביולוגיה סינטטית" להרכבת יצורים וצמחים שונים, כפי שמשחקים היום בערכות לאמנות ומשתמשים בחרוזים שונים?
 
"כאשר אני מהרהר על פוטנציאל של הנדוס ה'גנום האנושי'", אומר וונטר, "עולה בדעתי שבהחלט יכול להיות נחמד אם למשל נכפיל פי עשרה את היכולת הקוגניטיבית של האדם". פי עשרה?! למה לא, בעצם. והרי כבר שנים רבות שנוירולוגים רבים תמימי דעים שהאדם איננו מנצל יותר מעשרה אחוזים ממוחו. להגיע (ולא משנה באיזו דרך) לניצול מלא – הרי זה פי עשרה בדיוק!
 
באוזנינו מהדהדות מילותיו הנצחיות של הרמב"ם (מלפני 800 שנה) בתארו את מצב היכולת הקוגניטיבית של בני האדם בעידן התקופה הראשונה של ביאת המשיח: "ובאותו הזמן... (ו)לא יהיה עסק כל העולם אלא לדעת את השם בלבד, לפיכך יהיו כל ישראל חכמים וישיגו דעת בוראם – כפי כוח האדם (כוח = פוטנציאל). הפוטנציאל האנושי ימומש במלואו – אך לא כתוצאה מהנדוס, אלא ממצב רוחני מושלם שיקרין על מערכות הגוף ויביא גם אותן למיצוי מושלם.
 
השלב של מיצוי הפוטנציאל האנושי כבר איננו דמיוני. וזהו רק השלב הראשון. אחריו תתרחש נסיקה ליכולות נשגבות שבעתיים – בעידן בו כל המערכת הגופנית שלנו תחליף מהלך ותתגלה כמושלמת ואלמותית. בלשונו המדויקת של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח נקרא מצב ביולוגי זה "חיים נצחיים בלי הפסק כלל". והרבי מוסיף כי בני הדור הנוכחי, בראשות מנהיג הדור (הרבי עצמו) – יעברו למצב זה "ללא הפסק בינתיים".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter