יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


התרופה שבתוך המכה
חוקרי הטכניון גילו תת-קבוצה של תאים הבולמים מחלות, הנמצאות (הפלא ופלא, דווקא) בתוך קבוצת התאים גורמי-המחלות. מדובר במחלות אוטואימוניות שבהן מערכת החיסון מזהה בטעות חלקים מן הגוף עצמו כאויבים ותוקפת אותם. במחלות כפסוריאזיס, טרשת נפוצה, דלקת פרקים ומחלות מעיים, תוקפת קבוצת תאי חיסון הידועים בשם פקטורים, וגורמת לנזקים קשים.

יז תמוז התש"ע (29.06.2010)

חוקרי הטכניון גילו תת-קבוצה של תאים הבולמים מחלות, הנמצאות (הפלא ופלא, דווקא) בתוך קבוצת התאים גורמי-המחלות. מדובר במחלות אוטואימוניות שבהן מערכת החיסון מזהה בטעות חלקים מן הגוף עצמו כאויבים ותוקפת אותם. במחלות כפסוריאזיס, טרשת נפוצה, דלקת פרקים ומחלות מעיים, תוקפת קבוצת תאי חיסון הידועים בשם פקטורים, וגורמת לנזקים קשים.
 
ההצלה מגיעה מקבוצה נוספת של תאים בשם רגולטורים המונעים זאת מהם. איזון בין שתי הקבוצות – קובע את מצבו של החולה: החמרה במחלה מתרחשת כאשר הפקטורים מתחזקים ובזמן שהרגולטורים פעילים – נהנה החולה מתקופה של בריאות טובה יחסית.
 
חוקרים ברחבי העולם מנסים כבר שנים רבות למצוא דרכים לחזק את הרגולטורים. מה שהתגלה עתה הם התאים הנכספים המבקרים את פעילותם של הרגולטורים. תגלית זו תאפשר בעזרת ה' התמודדות יעילה יותר עם מחלות כרוניות קשות.
 
מיקומם של התאים הלוחמים דווקא בתוך קבוצת התאים גורמי-המחלה נראה תמוה מבחינה ביולוגית, אך ברור על פי אורח החשיבה החסידי. גם במילה "גאולה" נמצאות אותיותיה של המילה המבטאת לכאורה את ההיפך הגמור: המילה "גולה" על כל משמעויותיה הנוראות. האותיות מקיפות את האות א' המייצגת את הטוב המוחלט. אלופו של עולם, הוא הקדוש ברוך הוא. האות המרכזית במילה גאולה (ראה דף השער של גיליון זה).
 
התבוננות בלתי משוחדת מגלה כי מאז ומעולם נבט זרע הטוב דווקא מתוך הרע. תינוק חדש נולד לאחרי חודשים של העלם וסבל ההיריון והלידה, וכך גם הזורעים בדמעה (דווקא) – ברינה יקצורו. הפרינציפ מובא בגמרא בניסוח קצרצר המתאר את בריאת העולם: "ברישא חשוכא, והדר נהורא (בהתחלה – חושך, ואחר כך – אור).
 
החושך הזה הוא חוויה אישית סובייקטיבית המתקבלת בחושינו. אך האמת היא שאין רע יורד מלמעלה. כלומר – אין רע, בעצם. תפיסתנו את הרע נובעת מקוצר ראייה ומאי יכולת לראות את מהותו האמיתית – שהיא בית גידול לטוב. בכל אופן, אנו נמצאים עתה בתקופה המסיימת את "הבשלתו" של הטוב, הגנוז ברקמת הרע. תכף ומיד ממש לא רק שהאיזון בין הטוב לרע ישתנה באחת והטוב "ינצח", אלא גם נראה כיצד עומק הרע וכוונתו הפנימית היא טובה בעצם.
 
זהו גילוי האות א', האות שהופכת את הגולה לגאולה. בזמן הגאולה, לא רק שהמחלות תמוגרנה כליל, אלא גם יתגלה כיצד בעברן הן היו שלבים של "תיקונים" של בחינות שונות בגוף ובנפש. ברגעים האחרונים של הגלות עדיין הכול נראה רע, מתיש ומייגע. אך הכול יסתדר בבת אחת – עם התגלותו של הרבי מליובאוויטש לעין כול כמלך המשיח.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter