יב כסלו התשפ"א (28.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


יציבות על
ישנם יסודות שגרעיניהם מכילים כמות אדירה של חלקיקים וממילא הם כבדים מאוד. אטום כזה נוטה לפלוט חלקיקים ולהתפרק, ובתוך פרק זמן קצר נוצרים ממנו כמה אטומים "קלים" יותר, שהם בעצם חומרים שונים לחלוטין מחומר המוצא.

י תמוז התש"ע (22.06.2010)

ישנם יסודות שגרעיניהם מכילים כמות אדירה של חלקיקים וממילא הם כבדים מאוד. אטום כזה נוטה לפלוט חלקיקים ולהתפרק, ובתוך פרק זמן קצר נוצרים ממנו כמה אטומים "קלים" יותר, שהם בעצם חומרים שונים לחלוטין מחומר המוצא.
 
בשנים האחרונות התרבו הניסויים במעבדות המאיצים המאפשרים "העשרת" גרעיני אטומים. כלומר: הוספה של חלקיקים לתוכם באופן שמאפשר למעשה יצירת חומרים כבדים חדשים. חומרים אלה נכללים בקבוצת ה"על כבדים" – חמרים לא "טבעיים" המתקיימים לפרקי זמן קצרצרים ומתפרקים מיד לגורמיהם, משום שהם כה כבדים וממילא פעילים מאוד.
 
לכן מוזר לשמוע על מושג פיזיקאלי הנקרא "אי של יציבות". תיאוריה המשערת את קיומם של קבוצת חומרים על-כבדים, האמורים ליהנות מיציבות גבוהה – למרות שגרעיני הענק שלהם אמורים להיות סופר לא יציבים. 'גרעינים' הכולאים אנרגיות פנימיות אדירות שבדרך ה"טבעית" גורמות למלחמה פנימית עזה, האטום איננו מחזיק מעמד ומתפרק לגורמיו. ובכל זאת, החישובים – ועתה גם התוצאות בשטח – מוכיחים דווקא אחרת.
 
בניסוי חדיש הצליחו ליצור יסוד חדש (ברקליום) שהנו בעל גרעין סופר גדול – ודווקא די יציב. תוצאות ניסוי זה מקרבות אותנו להוכחה המעשית של ההשערה המוזרה, כי אי שם – מחוץ להיגיון הכימי והפיזיקאלי המוכר – נמצא אי של חמרי-על, שלמרות היותם עתירי אנרגיה להפליא – הם דווקא יציבים.
 
*
 
אחת הדרישות הקשות ביותר לביצוע שהשמיע הרבי מליובאוויטש מלך המשיח היא להכניס "אורות דתוהו בכלים דתיקון". מדובר במושג בתורת החסידות והקבלה, שמשמעותו (בערך): להשתמש באנרגיות כבירות ולהכניסן במסגרת שתהיה חזקה דיה לעמוד בעוצמות ולא להתמוטט. ובמילים פשוטות: לעשות את כל המאמצים, מעל ומעבר לכל מה שאנו מכירים בעצמנו – במטרה להביא להתגלות בפועל של המשיח, מבלי שהדבר יגרום לנו לקרוס.
 
הרבי אומר כי בדורנו הוסרו כל המניעות והעיכובים, והיום כל אחד יכול להפוך עולמות בשרות הקדוש-ברוך-הוא – בתנאי, כמובן, שיישאר ממושמע להוראות התורה ולמה שמתחייב מהן. הוראות אלה הן כללי הברזל שבבחינת "כלים דתיקון" המסוגלים "להחזיק" את האורות (אנרגיות) האדירים הדרושים להבאת המשיח, תוך יציבות נפשית וארגונית.
 
את ההוראות התורניות הממוקדות להבאת הגאולה אנו מוצאים בשיחותיו של הרבי: ללמוד על הגאולה ועל כל מה שיקרה בה, נושא הפרוש בבהירות ובעמקות מיוחדות במשנתו של הרבי, להרבות בצדקה ובכל דרך של ביטוי לאהבת ישראל מוגברת, ולהתפלל עם הכוחות שיש לנו על משיח, שיתגלה לעין כול ויביא את הגאולה האמיתית והשלמה.  שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter