י סיון התש"פ (02.06.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


קידום חיים
"היות הגוף בריא ושלם – מדרכי עבודת השם הוא". הלכה זו מתארת את הזכות לבריאות אולטימטיבית ככוונה האלוקית היסודית, ומציגה גם את מטרתה של הבריאות הנכספת: עבודת השם המושלמת.

ג תשרי התשע"ט (12.09.2018)

בשנת תשמ"ו (1986) התקיים הכנס הבינלאומי הראשון לקידום בריאות. הכנס ננעל ב"הצהרת אוטווה" המפורסמת שהפכה את מוסכמות הבריאות הבינלאומיות על פיהן, והציבה אידיאל בריאות שאפתני חדש: לא עוד הסתפקות במניעת חולי. תפיסת הבריאות החדשה רואה בבריאות משאב אנושי מוכרח שמאפשר לאדם לנצל את חייו באופן בו יוכל למצות את הפוטנציאל הגופני, הנפשי וההתפתחותי שלו בצורה הטובה ביותר.
 
הצהרת אוטווה קובעת כי כל אדם, בכל מקום שהוא זכאי לסביבה תומכת שתעזור לו להגיע למיצוי זה. חובת המדינות לספק לאזרחיהן שלום, מזון מתאים, הכנסה, אקולוגיה יציבה, גישה למשאבים חינוכיים ורפואיים, צדק חברתי ושוויון. כל הגורמים הפוליטיים-שלטוניים, הכלכליים-תעשייתיים, החברתיים, התקשורתיים, התרבותיים והסביבתיים חייבים להתגייס על מנת לאפשר לכל בני האדם להשיג ולממש את הפוטנציאל הבריאותי שלהם.
 
"קידום בריאות" הוא מקצוע חדש, המבוסס על אותה הצהרה והנו חורג אפילו מחזונה המתקדם של הרפואה המונעת. הוא שואף לקדם את האנושות ממצב של העדר חולי למצב של מיצוי בריאות. מטוב לעוד יותר טוב. מטוב רעיוני – לטוב מיושם ופעיל. ידו בכול, והוא מקיף את כל תחומי העשייה ההומאנית החיובית.
 
מקצוע חדש? ובכן – לא בדיוק. נראה כי הלכה עתיקת יומין מתארת במילים ספורות וקולעות להפליא את הצהרת אוטווה המורכבת ורבת הסעיפים כולה, ומקבעות אותה באמת נצחית. וזו לשון הרמב"ם בפסיקתו ההלכתית: "היות הגוף בריא ושלם – מדרכי עבודת השם הוא". הלכה זו מתארת את הזכות לבריאות אולטימטיבית ככוונה האלוקית היסודית, ומציגה גם את מטרתה של הבריאות הנכספת: עבודת השם המושלמת.
 
מטרה זו תושלם במלואה בקרוב מאוד בעידן המתואר – גם זאת על-ידי הרמב"ם – כעת האולטימטיבית מכל הבחינות: "ובאותו הזמן לא יהיה שם לא רעב ולא מלחמה ולא קנאה ותחרות... שהטובה תהיה מושפעת הרבה וכל המעדנים מצויין כעפר". וכל כך למה? כדי ש"(ו)לא יהיה עסק כל העולם כולו אלא לדעת את השם בלבד". מצב של בריאות מוחלטת שמוכר גם בשם 'גאולה אמתית ושלמה', שישאיר גם את אנשי קידום הבריאות השאפתניים ביותר פעורי פה, משום שבשיאה של גאולה זו יתרחש המהפך הבריאותי הכביר שבכל הזמנים. בנס שכמותו לא היה מעולם ירפא השם את המצב החולני הנורא – את המוות. יסתבר אז שהמוות איננו סופני. דווקא החיים הם המצב הנצחי. חיים נצחיים.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter