יג תמוז התש"פ (05.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


המקום הפרטי שבתוך היחד
אל לנו לסבור כי תפקידנו, חיינו, ייעודנו נמצאים במקום אחר. המקום הנכון לפעול הוא תמיד המקום בו אנו נמצאים כאן ועכשיו, עם האנשים שסביבנו דווקא, ובתיאום עמם. ומחר – אם נהיה במקום אחר – נידרש לאותו הדבר בדיוק גם שם. 

יט תמוז התשע"ח (02.07.2018)

תפקוד תקין של ה-DNA הוא התנאי הביולוגי הבסיסי ביותר ליצירת תפקודי-חיים בריאים בתא החי. עם פענוח מפת הגנום האנושי לפני כשבע שנים, סברו החוקרים כי אם הגן נמצא, בהכרח שתפקודו יהיה תקין. כיום ידוע שלא רק הימצאותם של הגנים משמעותית, אלא גם הארגון שלהם, וכי למיקומם המדויק בתוך הגרעין – חשיבות קריטית.
 
כאשר הארגון המשותף משתבש – נפגעת המערכת כולה והתפקוד לוקה. גרעין התא שקוטרו כמאית המילימטר לערך, אמור להכיל 30,000 גנים. הללו מתקבצים במקטעים הקרויים כרומוזומים. כל כרומוזום מגולגל סביב עצמו ככדור צמר לסריגה, וכל העסק הזה בנוי כסליל כפול. לו היינו פורשים את כל הסלילים והפיתולים כולם – היה ארכו של DNA מתא אחד בודד מגיע לכמעט שני מטרים!
 
כיצד ניתן לדחוס כמות כה גדולה של רכיבים במבנה כה קטן ובמצב כה מדויק עד שתתאפשר גישה אל כל אחד מהגנים בחלקיק שנייה על מנת להפעיל אותם בתפקוד הספציפי, מציל החיים של אותו גן? כיצד יכולה להתרחש זמינות כה מהירה ויעילה בתוך הצפיפות הזו?
 
מחקרים רבים עוסקים בתעלומת ההתארגנות הפנים-תאית הזו. הוכח כי רבים מהתאים בהם הארגון המרחבי לא היה תקין הפכו לממאירים.
 
תורתנו מלמדת, כי מה שנכון בקטן – נכון גם בגדול. הגנים והכרומוזומים שהם המבנים הביולוגיים היסודיים של התא החי פועלים בדיוק כמו גופים חיים גדולים יותר. גם בגוף – חייב כל איבר להיות במקומו המדויק, וכך גם ב"גוף" של עם ישראל: לכל יהודי תפקיד משלו ואסור לאף אחד אחר לנסות לתפוס את "מקומו". תפקודו וגורלו של האורגניזם שנקרא "עם ישראל" תלוי בתפקודו התקין של כל אחד מאיתנו.
 
אל לנו לסבור כי תפקידנו, חיינו, ייעודנו נמצאים במקום אחר. המקום הנכון לפעול הוא תמיד המקום בו אנו נמצאים כאן ועכשיו, עם האנשים שסביבנו דווקא, ובתיאום עמם. ומחר – אם נהיה במקום אחר – נידרש לאותו הדבר בדיוק גם שם. לפעול עם האנשים הנמצאים שם את תפקידנו המיוחד – תפקידה הספציפי של הנשמה הייחודית שאף אחד אחר אינו יכול למלא במקומה. בדיוק במקום בו היא נמצאת, דווקא עם כל מי שנמצא כאן ועכשיו איתה יחד, בהשגחתו של היושב במרומים.
 
חוויית האחדות היהודית מחד גיסא ומקומו הפרטי המיוחד והמדויק בהכרח של כל אחד מאידך, הן המתכון היחידי להפיכתו של הגוף הכלל-יהודי להיות כלי לאור הרוחני. אור שיזרח בנו בקרוב ממש. הארה שתסמן את התגלותו לעין כול של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter