כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


המהפכה השלישית
הברכה המופלאה ועוד הרבה יותר ממנה עתידה לשוב הנה בימים הקרובים ממש – כחלק קטן ממהפכה שתכלול את כולם ואת הכול: מהפך הגאולה האמתית והשלמה

כ סיון התשע"ח (03.06.2018)

לפני מאה שנים בערך התחוללה המהפכה המשמעותית ביותר מאז המצאת הגלגל: המהפכה הירוקה הראשונה. מאז ועד היום מסתמכים מיליארדי בני אדם על ההצלחה המתמשכת של ארבעת מאפייניה של החקלאות המודרנית: השקיה מתוחכמת, דשן המופק מנפט, חומרי הדברה כימיים והנדסה גנטית.
 
כיום נראה שאנו עומדים בקצה גבול של שלושה מהם: מקורות המים המתוקים להשקיה מתרוקנים במהירות, מחירי הדלק גבוהים ממחירי המזון שדלק זה יכול לייצר, ועננים רעילים של קוטלי חרקים מזהמים את האוויר, יוצרים "אזורי מוות" באוקיינוסים ומרעילים את מי השתייה. אוכלוסיית העולם – צרכני הגידולים החקלאיים – התרבתה פי כמה, והעולם עומד אפוא על ספו של משבר מזון חמור.
 
רק האפשרות הרביעית – ההנדסה הגנטית, טרם מוצתה, ומבטיחה שיאים חדשים. אפשר לתכנת צמחים כך שיצרכו פחות מים, ש"יסכימו" לצמוח באזורים צחיחים ויזדקקו להרבה פחות הדברה ודישון. לתכנת אותם כך שיהיו גדולים, מזינים ועמידים יותר.
 
זוהי, על רגל אחת, תמציתה של המהפכה הירוקה השנייה שאנו עומדים בעיצומה. אך לא כולם יודעים כי מהפכה ירוקה שלישית כבר יצאה לדרך, והיא תניב יבולים שישאירו אף את הגנטיקאים האמיצים ביותר פעורי פה. אין לנו מושג איך בדיוק היא תתרחש, רק ברור כשמש שהיא תסמן עידן חדש בו איש מאוכלוסיית העולם לא יסבול עוד חרפת-רעב, לנצח. תיאור חלקי של החקלאות בזמן הגאולה נמצא במקורותינו. למשל: עתידה חיטה שתיתמר כדקל, וגרגריה יתפחו ככליות של שור גדול.
 
בעצם – זה לא יהיה חידוש גדול כל כך. בתורה מתואר אשכול ענבים ענק (במשקל של שמונה טון בקירוב) שנישא על-ידי שמונה מרגלים. מרגל אחר השקיע מאמצים בנשיאת תאנה בודדת, ומרגל נוסף – בנשיאת רימון אחד. מינים שנשבחה בהם ארץ ישראל, בגודלם הטבעי...
 
שנים רבות לאחר מכן עדיין שרתה הברכה האלוקית בארץ. חז"ל מספרים על אדם שהתפרנס בכבוד כל ימי חייו מתנובה של שיח צלפים בודד, טעים ומזין להפליא. ממילא, אפשר היה גם לשבוע ממעט וליהנות מבריאות אופטימאלית. אבל אחר כך קלקלו החטאים וגרשו מכאן את הברכה. וגם אנו גלינו. הארץ שממה ועמה הידרדר מצב הצומח בעולם כולו, כידוע לכולנו.
 
אך הברכה המופלאה ועוד הרבה יותר ממנה עתידה לשוב הנה בימים הקרובים ממש – כחלק קטן ממהפכה שתכלול את כולם ואת הכול: מהפך הגאולה האמתית והשלמה.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter