כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


"בילע המוות לנצח"
תארו לעצמכם עולם שבו צמח הבמבוק מתוכנת לצמוח בצורת כיסא, או לוחות סולריים הצומחים מעצמם על הגגות ומספקים חשמל לבתים. חיידקים מתוכנתים מוחדרים לגוף ו"זוללים" תאים חולים דווקא ועוד אין ספור יישומים שעד לא מזמן היו דמיוניים לגמרי.

כו ניסן התשע"ח (11.04.2018)

הביולוגיה הסינטטית מחילה עקרונות הנדסיים על הביולוגיה. חיידקים מהונדסים מייצרים תרופות זולות, אנזימים לאבקות כביסה ומפרקים כתמי דלק שמזהמים את הים. מקטעי חלבונים מהונדסים משמשים אף בבניית שבבי המחשבים של הדור הבא. צופים כי הביולוגיה הסינטטית תשנה באופן מהותי את האופן שבו נייצר במאה הבאה את כל המוצרים שלנו.
 
תארו לעצמכם עולם שבו צמח הבמבוק מתוכנת לצמוח בצורת כיסא, או לוחות סולריים הצומחים מעצמם על הגגות (ידועים היום בשם "עלים") ומספקים חשמל לבתים. חיידקים מתוכנתים מוחדרים לגוף ו"זוללים" תאים חולים דווקא ועוד אין ספור יישומים שעד לא מזמן היו דמיוניים לגמרי.
 
אך בצד ההבטחות הגדולות ישנו גם סיכון גדול. רבים חוששים מכך שהאנושות רכשה לה "מיומנויות אלוקיות" שאיננה ראויה להן, ושלא בהכרח תוכל להשתלט על תולדותיהן. מה יקרה, למשל, אם חיידקים זוללי נפט לא יסתפקו בעבודתם בפירוק כתמי נפט הצפים בים, ויחדרו אל מרבצי הנפט בעומק האדמה? כמה זמן ייקח להם לחסל את עתודת הדלק בעולם? לכן בד בבד עם הנדוס ההוראות לייצור ופירוק חומרים נדרשים, מתכוונים מדענים לשתול בקוד הגנטי של החיידקים המהונדסים גם רצפים גנטיים שמשמעותם השמדה-עצמית, למקרה שהעניינים יצאו משליטה אנושית.
 
כיוון חשיבה זה מזכיר משהו אמתי שארע לפני אלפי שנים ומתועד בספר בראשית. הקדוש-ברוך-הוא ברא עולם ובו יצורים רבים. כולם יחד אמורים לעבוד במגוון שטחים. אך יצור אחד, מתוחכם מאוד, מפר את האיזון האלוקי ששרר בעולם עד לאותו רגע – על-ידי חטא עץ-הדעת, וקיימת סכנה כי ינציח את הפרת האיזון – אם יחיה לעולם.
 
באותו רגע מתממש האיום בו הוזהר אדם הראשון: "ביום אכלך ממנו מות תמות". מנגנונים שתולים של הרס עצמי מתחילים לפעול בגופו. מנגנון הבטיחות ממשיך לפעול גם בקרב צאצאיו, ואיננו מאפשר להם להנציח את העיוות.
 
חלפו עשרים דורות, ולעולם הגיע אברהם אבינו. מני אז התהפך הגלגל, והאדם החל אט אט מתקן את הנזקים שגרמו אבותיו. נכון להיום, התיקון בעיקרון כבר נשלם. אנו עומדים כעת ברגעים האחרונים לפני שמנגנון ההרס העצמי השתול בנו – המוות – עומד לסיים את תפקידו. כאשר תבוא הגאולה השלמה יושב האיזון האלוקי, ולא תהיה אפוא סיבה לקיומיותה של תופעת המיתה.
 
אולי הנס הזה ישפיע גם על מניפולציה גנטית בגוף האנושי. אולי לא. אך כך או כך, כולנו מאמינים באמונה שלמה בתוצאה: חיי נצח, כמובטח בדברי נביאינו.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter