כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


ללא פחד
שינויים גנטיים טבעיים מובילים לשינוי דרסטי באורח החשיבה, הרגש וההתנהגות האנושית ועד ליצירת טיפוס אנושי ערכי שונה לגמרי, נקי מדעות קדומות שגרמו לאורך כל ההיסטוריה להסתה, שנאת שווא ומלחמות מיותרות.

יג טבת התשע"ח (31.12.2017)

ילדי "תסמונת וויליאמס" נולדו ללא נתח שלם מכרומוזום מספר 7. בכל תא ותא מגופם חסרים 26 גנים. למרות השונות הגנטית המרשימה – הם נראים כמעט ככל הילדים ורק לעיתים סובלים מבעיות לבביות או מאיחור בגדילה, ובכל זאת הם שונים מיתר בני האדם באופן עמוק: הם לחלוטין נטולי פחד מפני זרים, או כל פחד חברתי אחר.
 
גם לאחר שנחשפו לניסיון מר עם אנשים "רעים", הם ימשיכו לגשת לאנשים זרים ברחוב, לברכם לשלום ולפתוח מיד בשיחה לבבית. הם גם אינם פוחדים מ"מה יחשבו עליהם". תינוק רגיל כבר בגיל שבעה חדשים "נדבק" לאמו ונרתע מאדם אחר המנסה "להיות נחמד" אליו. פעוטות בגיל שלוש יודעים להבדיל בין בני משפחה לבין הסביבה ומאנשים שאינם "דומים לנו", ואף מזהים קבוצות אתניות (גזעיות) שונות משלהם. אך ה"וויליאמסים" – ממש לא.
 
נטייה אוטומטית ומולדת לשיוך גזעי מגיעה, ככל הנראה, מהאוטומציה של המוח המקלה עליו לקבל החלטות. כאשר אנו צריכים לסמוך או לא לסמוך על אדם זר – אין בידינו די מידע אודותיו שיעזור לנו להחליט אם הוא "טוב" או "רע", ולכן אנו מקצרים תהליכים ומסתמכים על סטריאוטיפים שכבר התקבעו במוחנו לגבי הקבוצה האתנית אליה הוא משתייך. מובן ששיפוט זה לוקה בחסר ואיננו משקף את האמת הספציפית.
 
מחקר חדש שתוצאותיו פורסמו לאחרונה, מהדק את הקשר שבין הגנטיקה לבין הפסיכולוגיה. הוכח בו כי שינויים גנטיים טבעיים מובילים לשינוי דרסטי באורח החשיבה, הרגש וההתנהגות האנושית ועד ליצירת טיפוס אנושי ערכי שונה לגמרי, נקי מדעות קדומות שגרמו לאורך כל ההיסטוריה להסתה, שנאת שווא ומלחמות מיותרות.
 
אי אפשר שלא להיזכר אסוציאטיבית בתיאור המופלא של הרמב"ם על ימות המשיח: "ובאותו הזמן לא יהיה שם... לא מלחמה, ולא קנאה ותחרות" (סיום "משנה תורה"). בני אדם יפסיקו לחשוד, לפחד ולהירתע זה מזה, משום שלא תהיה סיבה לכך. כולנו נהיה מטוהרים מהיצר הרע, שייעלם כליל מהנוף העולמי, ורק "הטובה תהיה מושפעת הרבה".
 
מה שבטוח הוא, שהשחרור יוביל לכך שכל בני האדם ישתפו פעולה בכל דבר טוב וחשוב, והאנרגיות האדירות והון העתק המופנה כעת להתחשבנות אישית והרתעה צבאית – יופנו כולם לצרכי ידידות, ועזרה הדדית. במרוצת השנים האחרונות אנו עדים לתופעות מסוג כזה. עמים עוזרים אלו לאלו בקנה מידה שלגמרי לא נתפס בעבר. מוכרחים לומר שאלו פעולות שמימיות. פעולות שמימיות של מלך המשיח בעולם – על ספה של התגשמות מושלמת של החזון, ששיאו יהיה בעיסוק בינלאומי משותף אחד: "ולא יהיה עסק כל העולם אלא לעבוד את השם בלבד".

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter