טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


תקשורת, זמן ומקום
במובן מסוים, הזמן והמקום איבדו את משמעותם הטוטאלית, הישנה. האדם הפסיק כביכול להיות כבול אליהם כבעבר – כי הוא מתקדם לקראת עידן הנצח, עידן בו יתבטלו מושגי הזמן והמקום במתכונתם המוכרת

כט תשרי התשע"ח (19.10.2017)

לפני קרוב לחמישים שנה ניצב העולם המום למול מה שהיה ההישג הטכנולוגי הכביר של כל הזמנים: הנחתת אדם על הירח. האלמנט המרכזי בהצלחת המשימה הדמיונית הזו היה, ללא ספק, מחשב הניווט הדיגיטאלי של החללית, הלוא הוא ה-AGC  המפורסם. מחשב זה סימן את תחילתו של עידן תקשורת ה"הי-טק" הסלולארית.
 
במונחים הטכנולוגיים של היום נראים הביצועים של ה-AGC האגדי עלובים למדי: בכל טלפון סלולארי מצוי היום מחשב מהיר פי 50, עם זיכרון גדול פי 100 ומשקל קטן פי 2000 ממנו. מה שהיה פיתוח ייחודי ויקר להחריד, נמצא היום בכיסו של כל ילד. תקשורת שהייתה פעם מקוטעת ומוגבלת מכל הבחינות, הפכה לתקשורת-על נוחה וזמינה לכל אחד, בכל מקום, בכל זמן.
 
שורשיה של ההתפתחות הטכנולוגית המואצת הזו נעוצים בהתפתחות מואצת מסוג אחר לגמרי. התפתחות במקום בו מתחיל הכול – ברבדים הרוחניים של המציאות: אנו נמצאים כעת על סף נסיקה אל עולם חדש – עולם של גאולה. במסגרת ההכנות והבשלת היקום לקראתה, מואץ היום מאוד קצב-החיים הכללי. למרות שמספר השעות ביממה נותר על 24 – אנו מצליחים היום לדחוס אל תוך יממה פעולות שבעבר דרשו כמה וכמה יממות, שבועות ואף חודשים ושנים. כל אחד יכול "להגיע" אל (לתקשר עם) כל אחד, בכל מקום, באפס זמן.
 
במובן מסוים, הזמן והמקום איבדו את משמעותם הטוטאלית, הישנה. האדם הפסיק כביכול להיות כבול אליהם כבעבר – כי הוא מתקדם לקראת עידן הנצח, עידן בו יתבטלו מושגי הזמן והמקום במתכונתם המוכרת. בדיון העכשווי בנושאים אלה מתערבבת שפת המדע בטרמינולוגיה התורנית העתיקה, עד שקשה (ואולי כבר לא צריך) להפריד עוד ביניהן.
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח קורא לזמן המיוחד הזה של טרום-הגאולה: "זמן השיא" (העכסטע צייט, באידיש). לדברי חז''ל, תקופה זו הנה קשה במיוחד. היא גדושה בניסיונות, ושכרה בצידה – למי מאתנו שישכיל לנצל אותה כראוי: להתגבר על הניסיונות ולהגיע למיצוי עצמי בעבודת השם מאומצת של הרגע האחרון. מאמץ שיבטיח כניסה איכותית יותר לעולם הנצח, כנשמות בגופים – עולם הגאולה האמתית והשלמה.
 
אמנם לכולנו מובטחת כניסה לשם – כדברי חז"ל, "כל ישראל יש להם חלק לעולם הבא" – אך איכות-החיים שם תלויה בעבודתנו כעת, ברגעי הגלות האחרונים.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter