יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


ספירות וממדים
היקום הוא בעצם סימפוניה של גלי קול (קולות וצלילים) המופקים ממיתרים נסתרים, רוטטים. וליתר דיוק: היקום הוא תנודה.

כח אב התשע"ז (20.08.2017)

המהפכה הגדולה של הפיזיקה החדשה קשורה למודל המכונה תורת-המיתרים. מדובר בהסבר מרתק ומהפכני למבנה היקום, שבו האלמנט הבסיסי איננו חלקיקי חומר, אלא מיתר רוטט. המיתר הוא מבנה יסודי אחיד – שמתנודד בוויברציות שונות ויוצר תדרים שונים שרק נראים ומתנהגים כחלקיקי החומר השונים זה מזה.
 
לפי תיאוריה מתקדמת זו – היקום הוא בעצם סימפוניה של גלי קול (קולות וצלילים) המופקים ממיתרים נסתרים, רוטטים. וליתר דיוק: היקום הוא תנודה.
 
דמיון מובהק למה שכתוב בספר בראשית: "ויאמר אלוקים יהי... ויהי!". הדיבור האלוקי מתואר בתורה כמה שבורא את המציאות, ולאחר מכן – גם מכוון אותנו כיצד לפעול בה, ב"עשרת הדברות" ("וכל העם רואים את הקולות").
 
ואם לא די בכל זה, הגיעו הפיזיקאים למסקנה (ידועה בשם תיאוריית הממברנות) לפיה מוכרחים לומר כי ליקום בן ארבעת הממדים המוכרים לנו (שלושת ממדי המרחב – אורך, רוחב, גובה – וממד הזמן) – ישנם שבעה ממדים נוספים. ובסך הכול – עשרה ממדי מרחב ועוד ממד-על נוסף.
 
אלה ממדים שאינם נתפסים כלל בשכלנו, אך הם "חייבים להיות שם" לפי תוצאות חישובי המתמטיקה המתבקשים. הפיזיקאים ברובם מודים כי אינם מבינים איך זה "יצא להם", ומהי משמעותם של גילוייהם.
 
ושוב, אי אפשר שלא להתפעם מההתאמה המספרית למונחי יסוד בתורת הקבלה, שמוסברים בהרחבה רבה בתורת חסידות חב"ד. את המונחים הקבליים גילה אליהו הנביא בתארו את תהליך הבריאה כהוצאה מן האין אל היש (בריאה) של עשרה כוחות יסודיים, שהם כולם ביטויים של ישות אחת ויחידה שמעל להם. התבנית העליונה היסודית הזו של עשר כוחות (ספירות) ואחד שכולל אותם – מתבטאת וחוזרת על עצמה בתהליך הבריאה היסודית, מגיעה עד לרבדים הנמוכים ביותר של המציאות ועומדת בבסיסו של כל נברא.
 
תורת החסידות גם מציעה שיטת חיים מעשית המבוססת על הבנה שלמה של המציאות על פי המודל הקבלי. לימוד תורת החסידות ויישומה בחיי היום יום מרומם את הלומד להשגה שכלית ורגשית גבוהה של תפיסת המציאות כפי שהיא באמת. הכרה שמהווה "כוח מושך" לעוד ועוד התגלויות של תכנים (אורות) אלוקיים.
 
הלימוד הזה והמודעות שמתחדשת בעקבותיו הם הדרך היעילה והמהירה מכל הדרכים כולן להביא לעולם את ההארה האלוקית האינסופית המיוחלת ששמה המדויק: גאולה אמתית ושלמה. כמו שהבטיח המשיח למחולל תורת החסידות (רבי ישראל בעל שם טוב), כי הוא (המשיח) יבוא "לכשיפוצו מעיינותיך חוצה". מעיינות הזורמים כיום בשיעורי תורת חסידות חב"ד.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter