כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לא על הלחם לבדו
מי שמנווט אל השיתוף והשלום האוניברסאלי הוא המשיח. עוד לפני שמתגלה כמשיח, הוא מוביל מהלכים שונים, שמימיים בחלקם ועמם מכשיר את העולם לקראת האווירה המופלאה שתשרור בגאולה השלמה.

כב אב התשע"ז (14.08.2017)

ייצור בשר הבקר שצורך אמריקני ממוצע בשנה גורם לפליטת גזי חממה בכמות שקולה לזו שפולטת מכונית בנסיעה של 2,000 ק"מ! להפקת קילוגרם אחד של חלבון בקר למאכל נדרשים יותר מעשרה קילוגרמים של חלבוני מאכל צמחיים, והוא יקר פי הרבה יותר מזה. ואם לא די בכל זה, הרי שחוות שמגדלים בהן בעלי חיים מפיקות סוגים רבים של פסולת רעילה, שבסופו של דבר מובילה גם היא לפליטת גזי חממה.
 
אז מה אפשר לעשות?
 
לא תמיד אכלו בני האדם בשר. אדם הראשון וצאצאיו לא הורשו לאכול בשר וגם לא היו זקוקים לו. רק לאחר עשרה דורות, בימי נוח הותרה אכילת בשר, אך גם אז נותרו הכמות והמינון של האכילה בבחירתנו. למשל: חלבונים צמחיים עשירים משתבחים באדיבות ההנדסה הגנטית, ואפשר בהחלט לשבוע ולהיות בריאים עם הרבה פחות בשר.
 
בכלל, התהפוכות השונות שהתחוללו בעולם השפיעו גם על איכות המזון. מה שהיה פעם דבר טבעי ופשוט – הפך עם הזמן למוצר ירוד באיכותו, המכיל טכנולוגיות וחומרים לא שערום אבותינו.
 
חז"ל מבטיחים כי לעתיד לבוא, בתקופה המתקדמת של זמן הגאולה, ישתנה לחלוטין כל עניין האכילה. העוצמות האלוקיות האצורות בגוף תתגלינה והגוף יהיה ניזון ישירות ממקורו האלוקי. הנשמה – תהא ניזונה ממנו. ובקיצור: האנרגיה האצורה היום באוכל תהיה זמינה עבורנו באופנים פחות מסורבלים מאכילת חלבונים...
 
אפילו החיות תשתנינה. כך מבטיח ישעיה הנביא: "אריה כבקר יאכל תבן". אמירה זו אינה רק מטאפורה לזמן של שלום בו לא יטרוף עוד 'החזק' את 'החלש', אלא נבואה שתתגשם גם כפשוטה. זמן הגאולה יתבטא בשלום אוניברסאלי ולא רק בין בני אדם. כל ההפכים יפסיקו להתנגד, להיאבק ולנסות לבטל זה את זה.
 
מי שמנווט אל השיתוף והשלום האוניברסאלי הוא המשיח. עוד לפני שמתגלה כמשיח, הוא מוביל מהלכים שונים, שמימיים בחלקם ועמם מכשיר את העולם לקראת האווירה המופלאה שתשרור בגאולה השלמה.
 
זו המשמעות של מהלכי אחדות, בעיקר בתוך עם ישראל אך גם מחוצה לו, שהתחוללו על-ידי הרבי מליובאוויטש. פעילויותיו של הרבי להפיל את המחיצות המלאכותיות ולהגביר את האהבה האמתית בינינו ידועות ומפורסמות, ומטרתן היא להובילנו אל התקופה הקרובה מאוד בה כולנו נחוש כי ככל שאנו שונים יותר – כך אנו זקוקים יותר זה לזה ומשלימים יותר זה את זה. שכולנו יחד כמו מהווים אברים שונים בגוף חי אחד, שיש בו צורך ומקום אמתיים לכל אחד ואחת. במקום 'לבלוע' איש את אחיו – פשוט נתאחד.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter