יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מה יציל את המוח?
עד לא מזמן סברו הנוירולוגים כי היכולת לייצר תאי עצב חדשים שמורה למוחות צעירים בשלבי ההתפתחות בלבד. תחום הנוירולוגיה עבר טלטלה עזה כשהתברר שתאים חדשים כן נוצרים במוח הבוגר

יד אב התשע"ז (06.08.2017)

עד לא מזמן סברו הנוירולוגים כי היכולת לייצר תאי עצב חדשים שמורה למוחות צעירים בשלבי ההתפתחות בלבד. תחום הנוירולוגיה עבר טלטלה עזה כשהתברר שתאים חדשים כן נוצרים במוח הבוגר, בעיקר בהיפוקמפוס, שהוא איזור הקשור בתהליכי למידה וזיכרון.
 
אך לאחר מכן הסתבר שהשמחה הייתה מוקדמת מדי. למרבה הצער – מרבית התאים החדשים אינם שורדים, והם נעלמים בתוך שבועות ספורים לאחר שנוצרו. לאחרונה שבה התקווה לפעם, שכן התגלה פטנט תומך הישרדות עבור התאים החדשים. מסתבר שלמידה מאומצת ומאתגרת הגורמת לתאי המוח לעבוד בפרך, מאריכה את חייהם והם שורדים. בשפה הפסיכולוגית קרויה למידה מחודשת שכזו "ללמוד כיצד ללמוד". מדובר בחיזוק הכישורים המורכבים הנדרשים על מנת להתמודד עם חומר לימודי משטח בלתי מוכר לגמרי.
 
נראה כי דווקא החכמים והמשכילים שבינינו יתקשו למצוא שטחי לימוד חדשים באמת. תוכן רוחני שלא נחשפת אליו מעודך, מעין ממד חדש שיעניק טעם לא צפוי, שיהיה מרתק, מתגמל ומאתגר דיו בכדי לגרום לנו לרצות להשקיע בו את המאמץ הגדול הנדרש כדי להציל את החלק הצעיר, המתחדש של מוחנו התשוש.
 
ובכן, ישועה אמתית בנושא זה – לכל בני האדם – מגיעה דווקא מתחום שנלמד כבר למעלה מארבעת-אלפים שנה על-ידי מיליוני בני אדם: מן התורה הקדושה. הכיצד? עתיד הקדוש-ברוך-הוא לגלות רובד פנימי חדש ובלתי מוכר לחלוטין, שגנוז בתורה שניתנה בסיני. על "תורה חדשה" זו, אותה ילמד את כולנו המשיח, נאמר כי כל התורה שנלמדה אי פעם – הבל לעומתה.
 
נכון להיום – אנו כבר עומדים במצב שהוא מעין תחילתו של הגילוי המופלא. הגילוי כבר החל, הוא כבר כאן, ואפילו מעובד ומסוגנן עבור כל לומד, בכל רמה, בכל שפה, בכל מצב מנטאלי. מדובר בגילוי שמבאר תכנים אלוקיים מופשטים לחלוטין ואין סופיים בעצם – אל מוחם המסורבל של בני-אדם. הגילוי פרוש בספרות הענפה של חסידות חב"ד, שנחשבת ל'טעימה' מתורתו של משיח. ספרי העזר הרבים שחוברו על הנושאים העמוקים שבמשנת חב"ד, מאפשרים אפילו לילדים להתחבר אל הרעיונות וממש להבין אותם.
 
לימוד החסידות, בעיקר במשנתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח – יביא במהרה ממש את הגאולה. את התקופה שעליה מעיד הרמב"ם בחתימת חיבורו 'משנה תורה': "ובאותו זמן יהיו כל ישראל חכמים גדולים ויודעים דברים הסתומים וישיגו דעת בוראם כפי כוח האדם".

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter