כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לא לפספס את התגלית
ככל שמדובר בדבר טוב – התשובה היא שלעולם אין מוקדם מדיי. חבל על כל רגע בו מישהו סובל, אם האפשרות להביא לו מזור כבר נמצאת בעולם.

ח תמוז התשע"ז (02.07.2017)

ההתקדמות המדעית איננה מתנהלת בקו ישר. היא עקלקלה – ומתסכלת. לא אחת, אחרי השקעה גדולה של כסף זמן ומאמץ בכיוונים הגיוניים שלא הניבו תוצאות ניתנות ליישום – חוזרים אחורה אל הכלום. לעיתים הדרך המסודרת מניבה פירות נאים, ולעיתים אנו עדים לקפיצות נחשוניות של גאונות המזניקים את המדע שנות אור קדימה – ולא תמיד בכיוונים צפויים.
 
תופעה משותפת לכל האופנים כולם היא שתגליות שהתגלו "מוקדם מדיי" – נותרו בלתי מובנות, נתקלו בהתעלמות משך שנים רבות ולא זכו להתלהבות לה היו ראויות. תופעה זו ולא משנה באיזה שטח מדעי מדובר עולה תמיד ביוקר. למשל: הסיפור הידוע אודות אותו כימאי שהחזיר ליצרן סרטי צילום לאחר שהשחירו, בטענה כי הם מקולקלים. האמת הייתה שהסרטים השחירו בגלל שעמדו בסמוך לגוש אורניום, שהכימאי עסק בו במחקרו, וכך החמיץ אותו כימאי ביש מזל פרס נובל על גילוי הרדיואקטיביות...
 
האם התגליות באו מוקדם מדיי, או שמא האנשים שהיו אמורים לזהות את האור החדש – היו שקועים מדיי בתפיסות מיושנות ודעות קדומות שמנעו מהם לצעוד את הצעד הבא קדימה?
 
ככל שמדובר בדבר טוב – התשובה היא שלעולם אין מוקדם מדיי. חבל על כל רגע בו מישהו סובל, אם האפשרות להביא לו מזור כבר נמצאת בעולם.
 
לדוגמה: לפני 25 שנה נשמע מפי הרבי מליובאוויטש גילוי רוחני נדיר, על פיו המשיח כבר נמצא בעולם, ובאופן גלוי. מה שצריך לעשות עתה – אמר הרבי – הוא לקבל את הגילוי שכבר התרחש, בעצם. במשך כמה שבועות חזרו דברי הרבי על עצמם בניסוחים שונים, והרבי שב והשתמש בביטויים בסגנון "פיקחו את העיניים!". כלומר: ראו את מה שכבר נמצא כאן! הכירו באמת! החליפו מהלך וזנקו אל עידן הגאולה!
 
הגאולה השלמה בתחילתה נמשלת לאור. אור איננו יוצר מציאות חדשה – אלא מאיר ומראה את מה שכבר נמצא. הוא מניס את הספקות שנולדים מהצללים, מהחושך, מהתפיסות השגויות, מהעיוורון. את האור הזה ניתן לגלות כבר עתה כאשר לומדים את תורתו של הרבי מלך המשיח. הלימוד הזה עוזר להשתחרר מדפוסי חשיבה מאובנים ותפיסות הגלותיות שאבד עליהן הכלח, אליהן מנסה היצר הרע לכבול אותנו בשארית כוחותיו. הלימוד מבטל חסימות ואטמים שכליים ופותח את המוח למה שמעליו: אל העל-מודע. הלימוד הזה מפתח את כוח ההשערה המאפשר לתכנים חדשים באמת לחלחל אל ההכרה המאובקת, המנוונת והמוגבלת.
 
"טעמו – וראו כי טוב השם".

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter