כט אלול התש"פ (18.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מאין יבוא עזרי?
חז"ל שחזו הכול גם מסבירים למה זה קורה: אנו חיים בתקופת התפר שבין גלות לגאולה. בזמן הזה מגיעה הגלות על כל ביטוייה המצמררים לשיא השיאים – חושך כפול ומכופל שאין לו מענה הגיוני.

כא סיון התשע"ז (15.06.2017)

הרופאים מודאגים. מודאגים מאוד. זנים "ישנים" של חיידקים פיתחו עמידות מחודשת לכמעט כל התרופות האנטיביוטיות הידועות. זיהומים קשים שנמצאו פעם בבתי רפואה בלבד, מדבקים היום גם בקהילה, קוטלים גם אנשים צעירים, ואפשרויות הטיפול נגדם מצטמצמות והולכות.
 
על אף השקעת מיליארדים ומאמצים מתמשכים של חברות התרופות, ירד קצב הגילוי של תרופות אנטיביוטיות חדשות בחמישים השנים האחרונות, ומסתמן צורך דחוף בטקטיקות חדשות לגמרי. נראה כי כיווני המחשבה והמחקר הנוכחיים – מוצו עד תום.
 
רוב סוגי האנטיביוטיקה הנמצאים בשימוש מיוצרים היום על ידי החיידקים עצמם. במקור – משמשים חומרים אלו כנשק כימי נגד יריבים. אך כאמור היריבים כבר מכירים את הכול. הצורך הבוער בכימיקלים יוצאי-דופן מוביל את החוקרים הנואשים לצאת ל"ציד" בסביבות אקזוטיות, שהאורגניזמים החיים בהן נאלצים להתמודד עם תנאים ואיומים בלתי מוכרים, וממילא לייצר חומרים מוזרים.
 
ויש גם הצלחות פה ושם. למשל: חיידק ממשפחת האקטינו בקטריה החי בים יפן בעומק של כמעט 300 מטרים – מייצר אנטיביוטיקה חדשה רבת עוצמה בשם אביסומיצין. אך בגדול מחכים כולם לפריצה גדולה שתזרח מאי שם. משהו בדומה להמצאת הפניצילין או הרנטגן.
 
בדומה להתחדשות ה'חוצפה' החיידקית – כך גם ברוחניות. אנו נמצאים בתקופה עליה אמרו חז"ל (כבר לפני אלפיים שנה) שכל "הרצפטים" שהספיקו בעבר כדי לחזק ולשמור על בריאות נפשית ועל תא משפחתי תקין ומתפקד – יפשטו בה רגל. התלמוד מתאר מגוון מצבים קשים, שהם תולדה של התקופה – ולא בהכרח באשמתו של מישהו "שלא טיפל". צמח דור שלם הסובל ממגפות רוחניות קשות, עמידות לכל סוגי הנזיפות,  האיומים והטיפולים שהועילו בעבר.
 
חז"ל שחזו הכול גם מסבירים למה זה קורה: אנו חיים בתקופת התפר שבין גלות לגאולה. בזמן הזה מגיעה הגלות על כל ביטוייה המצמררים לשיא השיאים – חושך כפול ומכופל שאין לו מענה הגיוני.
 
אך אלו פרפורי הגסיסה של הגלות. גאולה אדירה, שגם היא מעל לכל היגיון ודמיון – עומדת להתגלות לפתע פתאום – ולפתור את כל הבעיות מן השורש. המהפך עומד על פתחנו, ובפניו לא תהיה לשום רע עמידות. בכל רגע עומדת להתגלות תרופה אולטימטיבית שתמחץ את כל הפתוגנים – ותשאיר את הגוף והנפש בריאים ושלמים לנצח. שמה של התרופה הוא: מלך המשיח. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. מי שמתוודע כבר עכשיו לדרך החסידות שמתווה הרבי – זוכה להתחיל ליהנות מהתרופה רגע אחד קודם.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter