ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לא להתרסק
היום הכול מתרחש במהירות רבה. בין אם זה מוצא חן בעינינו ובין אם לאו – חיינו מתנהלים במרוץ מטורף. קצב החיים היום יוצר מכלול תנאים נסיבתיים בהם קל מאוד לאבד שליטה ו"להיכנס" במישהו או במשהו בעוצמה הרסנית

כא אדר התשע"ז (19.03.2017)

כאשר צריך לעצור מכוניות שסוטות ממסלולן תוך כדי נסיעה במהירות גבוהה – לא די במעקה בטון. פגיעה חזיתית במעקה בטון קשיח במהירות 90 קמ"ש, למשל, מפעילה על הנהג לחץ בעוצמה שלא מותירה שום אדם בחיים.
 
נהגי מרוצים מועדים במיוחד לפורענות זו. עבורם פיתחה החברה למחקר ופיתוח "בטרל" מאוהיו חומר פלסטי חזק וגמיש במיוחד המכונה FLEXALL. צורתו משתנה תוך כדי התנגשות והוא מסוגל לספוג כ-92 אחוזים מהאנרגיה של המהלומה. פיתוח זה החל כפיתוח ייעודי בתחימת מסלולים של מרוצי מכוניות, והתקבל בהתלהבות רבה בעוד מקומות. הוא הניע את מהנדסי החברה לפתח מעקות בטיחות שיתאימו לכבישים מהירים ולכלי רכב גדולים יותר. יישום הפיתוח צפוי כבר לקיץ הקרוב.
 
היום הכול מתרחש במהירות רבה. בין אם זה מוצא חן בעינינו ובין אם לאו – חיינו מתנהלים במרוץ מטורף. קצב החיים היום יוצר מכלול תנאים נסיבתיים בהם קל מאוד לאבד שליטה ו"להיכנס" במישהו או במשהו בעוצמה הרסנית. את תוצאותיהן של תאונות אלה פוגשים (במקרה הטוב) אצל מטפלים שונים שמנסים להדביק שברים וליישר נפשות מרוסקות.
 
אלא שכבר אמרו חז"ל, כי הקדוש-ברוך-הוא מקדים רפואה למכה. לא יכול אפוא להיות שהקדוש-ברוך-הוא ברא עבורנו עידן סילוני שכזה, מבלי לבנות מראש מעקות בטיחות שיוכלו להגן עלינו מעוצמת התאונות, שעבור רבים מאתנו הן די בלתי נמנעות.
 
ואכן – יש דבר כזה. הוא התגלה לפני כשלוש-מאות שנים, ומאז – עובדים מאות-אלפי אנשים על יישומו בחיי היום יום. זהו משהו שיכול להקיף אותנו מכל עבר ולרפד במעקה בטיחות גם את מרוץ החיים הסוערים ביותר. קוראים לו 'תורת החסידות'. התורה שיש בה הכול: גם אמונה, גם פילוסופיה עמוקה שמסבירה למה קורים לנו דברים, וגם הקניית כלים להתמודדות: שמחה פנימית שמקלה את המעבר במהמורות החיים, 'בלמים' נפשיים חזקים למקומות שצריך, ו'ריפוד' עבה שמאפשר לספוג מכות כמעט בלי להרגיש.
 
תורה זו חשובה במיוחד בדורנו אנו, שנקרא דור 'עקבתא דמשיחא' – הדור של עקבות המשיח. ניתן לומר כי אנו משולים לעקבים (גם) בגלל הלחץ הרב שמופעל עלינו מצד החומריות התחתונה והירודה ביותר שעמה אנו באים במגע. לפיכך, לנו חשוב במיוחד המיגון הבטיחותי שמקנה החסידות.
 
הנחמה שלנו היא הידיעה כי אנו קרובים מאוד אל קו הסיום. כך הבטיח בנבואה הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. זה עומד לקרות ממש בכל רגע – ועל-ידי ש'נתמגן' עם לימוד חסידות, במיוחד בתורתו של הרבי עצמו ובפרט בחלקים העוסקים בנושא הגאולה, זה יקרה רגע אחד קודם!

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter