ז תשרי התשפ"א (25.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


בשמחה תמיד
לגילוי המנגנונים המוחיים הביוכימיים המעורבים בחוויית הדיכאון ומציאת תרופות אנטי דיכאוניות איכותיות מהדור החדש, יש חשיבות רבה למאבק במחלה זו, שהיא המחלה הנפוצה ביותר בעולם כיום.

יב חשון התשע"ז (13.11.2016)

חב"ד
קבוצת חוקרים ישראלים מהמרכז האוניברסיטאי של אריאל בשיתוף האוניברסיטה העברית ומכון ויצמן למדע, הוכיחו כי שרף של צמח הלבונה (BOSWELLIQ) מפיג תחושות של דיכאון וחרדה. מה שמעניין במיוחד היא העובדה שהשרף פועל דרך מנגנון מוחי כזה, שעליו לא פועלות התרופות המוכרות.
 
קשה לקרוא למה שמצאו החוקרים "חידוש", משום שצמח זה הוא אחד מאחד-עשר סממני הקטורת שהיו מקטירים בבית-המקדש, קטורת בעלת ריח מופלא שגרם עונג גשמי ורוחני גדול.
 
העונג הרוחני קשור למשמעות המילולית של קטורת – 'קשורת'. כלומר: הקשר של האדם עם אלוקיו, המסב נחת-רוח ועונג גדול לשניהם. תנאי ראשון לקשר מודע אל השם ולקרבה אליו היא שלילה מוחלטת של דיכאון (עצבות, בלשון חז"ל) והשראת מצב-רוח טוב ושמח. וכמו שכותב דוד המלך בתהילים: "עבדו את השם בשמחה". יכול אפוא להיות, כי היותה של הלבונה אחד מסממני הקטורת, כרוכה (בין השאר) בסגולתה המיוחדת להשפיע לטובה על מצב הרוח, כתנאי להשגת הקשר השמח עם אלוקים.
 
לפי הנאמר בתורה, כשל בהשגת מצב רוחני רצוי זה הוא אחת העילות לגלות הנוכחית. בתוכחה שבפרשת כי-תבוא, בה מוזכרת הגלות, נכתב כי הסיבה להתגשמות התוכחה היא: "תחת אשר לא עבדת את השם אלוקיך בשמחה ובטוב לבב". מסיבה זו, מהווה מאמץ מודע לצאת מדיכאון ולהיות בשמחה – נדבך מכריע בזירוז ביאת המשיח. הזריזות היא פונקציה של שמחה, ושמחה מצדנו תגרום גם לקדוש-ברוך-הוא לשמוח בנו ו"להזדרז" כביכול להסב לכולנו את השמחה הגדולה שאין למעלה ממנה: שמחת הגאולה האמתית והשלמה.
 
לגילוי המנגנונים המוחיים הביוכימיים המעורבים בחוויית הדיכאון ומציאת תרופות אנטי דיכאוניות איכותיות מהדור החדש, יש חשיבות רבה למאבק במחלה זו, שהיא המחלה הנפוצה ביותר בעולם כיום. אולם יש עוד דרך שרצוי לנסות לפני התרופות, או במקביל אליהן, והיא השיטה הקוגניטיבית שמציעה החסידות. תורת החסידות מרבה להציע טכניקות חשיבה, "התבוננויות" בטרמינולוגיה של החסידות, שחוסמות עצבות ומעוררות שמחה.
 
אחת המבטיחות שבדרכים אלו היא לימוד והתבוננות בסוגיות הגאולה. למידה ראויה של הנושא מחברת אותנו אל העידן הקרוב והמופלא שעומד להתחולל ממש בכל רגע, בו באמת לא תהיה שום סיבה בעולם להתעצב, כי נגיע אל הטוב המושלם. אז גם למי שחושב ליטול תרופות וגם למי שלא – לכל הדעות עדיף להתחיל בלימוד כזה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter