יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


רע שהוא טוב
במקום להשתמש באנטיביוטיקה בכדי לחסל חיידקים שפלשו לגופנו (ובדרך אגב גם להרוס ולהרעיל את תאי גופנו החפים מפשע) – למה שלא נהנדס חיידקים אחרים, בלתי מזיקים, להיות צבא ממושמע שיילחם בהם עבורנו?

ח אלול התשע"ו (11.09.2016)

חב"ד
הורגלנו לחשוב שחיידקים הם אויבים. האמת היא, שזה לא לגמרי לא נכון, אך גם לא לגמרי נכון. מגמה חדשה במיקרוביולוגיה רפואית מציגה כיוון מחשבה מהפכני: במקום להשתמש באנטיביוטיקה בכדי לחסל חיידקים שפלשו לגופנו (ובדרך אגב גם להרוס ולהרעיל את תאי גופנו החפים מפשע) – למה שלא נהנדס חיידקים אחרים, בלתי מזיקים, להיות צבא ממושמע שיילחם בהם עבורנו?
 
כל שיש לעשות הוא להחדיר אל תוך החיידק הוראות D.N.A להפרשת חומר שהורס גידולים, עוצר התפתחות עששת, או טורף חיידקים רוצחים. חיידק מהונדס שהגן ה"רע" שלו נוטרל יכול אפילו לחסן אותנו נגד בני מינו הטבעיים שלא עברו שינוי כזה. בהנדוס ניתן גם להעניק לחיידקים עמידות, ובזכות קצב ההתרבות המדהים שלהם – הכפלת הכמות בכל שמונה דקות (!) – הם יכולים להשתלט על אוכלוסיות חיידקים עמידות פחות מהם ולחסלן במהירות.
 
אורגניזמים שעברו שינוי גנטי והפכו מאויבים מסוכנים לידידים שמשמידים אויבים מסוכנים, משקפים את חזון תיקונו המושלם של הרע: לא חיסול הרע והפיכתו לאין, אלא גיוס כוחותיו וניתובם לאפיקים מועילים. הגמרא ממשילה את התופעה לגרזן שהקת שלו עשויה מהעץ אותו הוא כורת. העץ הוא החומר שממנו עצמו הוכן הכלי שישמיד אותו.
 
אחד השורשים של הרע במתכונתו הנוכחית שבעולם הוא הנחש הקדמוני. הנחש שהביא לעולם את החטא הראשון – חטא עץ הדעת. מי שיתקן סופית את מה שחולל הנחש יהיה המשיח, ומדהים הדבר שערכן המספרי של אותיות המילה 'משיח' זהה לערכן המספרי של אותיות המילה 'נחש'. עובדה זו רומזת לכך שכמו במשל הגרזן, יתקן המשיח את מה שמסמל הנחש על-ידי שימוש מושכל בכוחותיו של הנחש עצמו.
 
תהליך זה מלמד שבעצם הרבה מתוך מה שנראה לנו רע – הוא בעצם מופע אחר של הטוב האלוקי הנצחי, שמסיבות שונות איננו מתגלה כפי שהוא באמת. לכן, אם נברח מכל מה שנראה רע או לחילופין נשמיד אותו – אמנם השגנו לעצמנו הפוגה זמנית, אך לא מיצינו את התכלית של הופעת הרע בעולם. אל התכלית הזו נגיע עם ביאת המשיח. אז, מה שבאמת רע יושמד כליל – ובכל היתר יתגלה הטוב החבוי, שהוא הכוונה האלוקית המונחת ביסוד הבריאה.
 
אך גם לפני שבאה הגאולה ועדיין איננו מסוגלים לגלות את המהות האלוקית החבויה – אנו כן מסוגלים לחפש ולזהות את התועלת שאפשר להצמיח ממנו. וזו המשימה שלנו: למצוא איך ניתן להסתייע בכל דבר (שאינו אסור בתכלית) לקיום תורה ומצוות ולזירוז הגאולה השלמה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter