ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


להעלם ולהופיע
מעבר של חומר דרך מכשול חומר או מחסום אנרגטי כקרן לייזר נראה בלתי אפשרי בתנאים רגילים. חייבים לכאורה להזיז אותו הצידה בכדי לתפוס את מקומו! להעלם כאן ולהופיע שם – זה נשמע בדיוני. אך האמנם?

כה תמוז התשע"ו (31.07.2016)

חב"ד
בשנת 1962 זכה פרופסור בריאן גוזפסון בפרס נובל על תגלית מדהימה: אלקטרונים (סוג של חלקיקים) מסוגלים לעבור מחסומים. הם נעלמים לפתע בצדו האחד של המכשול ומופיעים בצדו השני! לאחרונה הצליחו חוקרי הפקולטה לפיזיקה במכון "ראסל-ברי" לננו-טכנולוגיה של הטכניון להוכיח, כי גם אטומים שלמים, שהם עצמם גדולים פי-מיליונים מאלקטרונים, מסוגלים לחלוף בקלילות ובחופשיות דרך מחסום אטום לכאורה.
 
מעבר של חומר דרך מכשול חומר או מחסום אנרגטי כקרן לייזר נראה בלתי אפשרי בתנאים רגילים. חייבים לכאורה להזיז אותו הצידה בכדי לתפוס את מקומו! להעלם כאן ולהופיע שם – זה נשמע בדיוני. אך האמנם?
 
מסופר על המחותנים הצדיקים, כבוד קדושת רבי שניאור-זלמן מלאדי, מייסד חסידות חב"ד, ורבי לוי-יצחק מברדיצ'וב, כי רצו פעם לצאת יחד מן הבית, אך אלפי חסידים שבאו לראותם צבאו על הדלת באופן שלא אפשר זאת. "מחותן", פנה רבי לוי-יצחק אל רעהו בהצעה עניינית: "שמא נצא דרך הקיר?". ענה לו רבי שניאור-זלמן: "לא כל מה שאפשר לעשות צריך להראות".
 
מסיפור זה ניתן להפיק לקחים רבים, אך לעניינינו נוגעת מסקנה אחת: הצדיקים אכן יכלו לצאת דרך הקיר (מבלי לשבור אותו, כמובן). ההסבר המדעי לאפשרות כזו נמצא בתיאורית הקוואנטים, לפיה התנהגותם של אבני היסוד של החומר והאנרגיה "משוחררת" מהגבלות רבות להן כפופים גושי חומר גדולים. למשל: אבני-היסוד אינן חייבות כלל להופיע או לפעול כחומר, ויכולות "להפוך" לגל, ומגל חזרה לחומר.
 
אנו, כמובן, איננו יודעים בדיוק אם אכן היכולת לתרגם גם גושי חומר גדולים לאבני-היסוד שלהם היא הדרך בה יכלו הצדיקים לעבור מבעד לקיר, או שהייתה בידיהם דרך נסית אחרת. אך בכל מקרה ממחיש הסיפור את שליטתם של אנשים אלו בממדי המציאות, הכוללת רבדים שלא היו ידועים למדע בימיהם.
 
"להעלם פה ולהופיע שם" הוא אופן התנועה השגרתי של אליהו הנביא, מימיו הראשונים כמסופר בתנ"ך ועד לדיווחים האחרונים של מי שזכו ל"גילוי אליהו". ברוב המקרים המתועדים (למעט אצל צדיקים עליונים שזוכים לכך באופן תכוף) זו חוויה פתאומית, מהירה ובת-חלוף.
 
גם הופעת המשיח מתוארת כפתאומית: "ופתאום יבוא אל היכלו האדון". פעם שוחחו חסידים ליד חדרו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, ודמיינו בקול כיצד יופיע המשיח. לפתע, פתח הרבי במהירות את דלת חדרו ואמר למשוחחים שהשתתקו בבת-אחת: "כך הוא יופיע".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter