טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מה שחשוב לזכור
הציפייה הזו היא אחד הדברים הראשונים שמבררים שם מנועי החיפוש הכבירים, בתוך הררי החומר המתועד, בין אין-סוף המחשבות, המילים והמעשים, החשובים והלא חשובים.

טו תמוז התשע"ו (21.07.2016)

חב"ד
הזיכרון האנושי המועד לפורענות השכחה, יכול לגרום שמידע חשוב מבחינה אישית, רגשית, רפואית, עסקית או מדעית, ילך לאיבוד. מערכות חדשות מאפשרות כבר היום לצלם ולהקליט כמעט כל מה שרואים או שומעים, את התקשורת הטלפונית והאלקטרונית שלנו עם אנשים ומחשבים, נתונים בריאותיים שוטפים, אתרי אינטרנט עמם היינו בקשר וכל החומר הלימודי ששזפה עיננו.
 
קיבולת האכסון הדיגיטאלית האפשרית כבר כיום היא עצומה. ההתפתחות המטאורית של שטח זה תאפשר בקרוב לרכוש כוננים בעלי מאות טרה-בייטים, שיהיה די בהם כדי לאכסן עשרות-אלפי שעות וידאו ומיליוני תמונות. קיבולת זו תספק בוודאי את דרכי התיעוד של אדם במשך יותר ממאה שנה.
 
משהו מעין זה מתאר רבי יהודה הנשיא בדבריו המפורסמים: "דע מה למעלה ממך: עין רואה ואוזן שומעת וכל מעשיך בספר נכתבים". אין לנו מושג כיצד מתועדים הדברים בעולמות הרוחניים, אך מה שכן, חשוב שנדע כי אפילו על "שיחה קלה בין איש לאשתו" עתיד אדם ליתן את הדין בבוא יומו. התיעוד, השימור והשימוע עליו מדברים חז"ל כולל גם מחשבות ואפילו כוונות.
 
למעלה, כאשר הכול פתוח והכול על השולחן – מתעמת האדם מול השאלה: "ציפית לישועה (לגאולה)?". הציפייה הזו היא אחד הדברים הראשונים שמבררים שם מנועי החיפוש הכבירים, בתוך הררי החומר המתועד, בין אין-סוף המחשבות, המילים והמעשים, החשובים והלא חשובים.
 
מדוע דווקא ה"בייט" הזה הוא מידע כל-כך מבוקש? משום שהישועה האלוקית היא בעצם העיקר. העיקר שלשמו ניתנו לנו החיים האלה ונברא הקוסמוס הזה. ציפייה פעילה, חיה ונושמת לגאולה, מעידה על קשר נכון ובריא לקדוש-ברוך-הוא. רק היא מגלה את האמונה וההבנה שהאלוקים הוא עצם הטוב, ורוצה בכל מאודו להיטיב עם ברואיו, הטבה עד אין קץ – ובפועל מיטיב עמם תמיד. אמנם לא תמיד ניכר ומוחש טובו של הטוב – אבל הטוב המושלם, הטוב שבגאולה, כן ייראה וייגלה לעיני בני-האדם כטוב אופטימאלי (ואז גם יתגלה לנו למפרע כיצד הכול היה תמיד באמת לטובתנו).
 
על האמונה וההבנה הללו עמל בכל כוחותיו הרבי מליובאוויטש מלך המשיח יותר משנות דור להפנים בכולנו.  הרבי דורש גם מאתנו לעשות ככל שביכולתנו להפנים זאת ולהתנהג בהתאם, כדי להביא סוף סוף את הישועה לה ציפו ומצפים מיליוני היהודים במשך אלפי שנים.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter