יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


"הצילה... מיד כלב"
הקדוש-ברוך-הוא מוסיף גם תרופה "תומכת מוח" המגנה מפני ההשפעה ההרסנית של תיאוריות ההבל הפושות עולם בתקופה זו. התרופה היא פנימיות התורה, המוסברת במיוחד במשנת חסידות חב"ד. 

כ סיון התשע"ו (26.06.2016)

חב"ד
בשנת תשס"ד (2004) תועד המקרה הראשון בעולם בו ניצלו חייו של אדם לאחר שלקה בכלבת ולא חוסן. הייתה זו נערה אמריקנית בת חמש עשרה. הטיפול כלל השראת תרדמת מכוונת למשך שבועיים ומתן תרופות המגנות על המוח מהשפעות הנגיף.
 
המטפלים ניצלו עובדה מדהימה: נגיף הכלבת "מטפס" אל המוח, מתרבה ופועל בו, תוך שהוא גורם לתופעות מוחיות קשות, חרדות והזיות, ועד שגורם למותו של החולה. למרות זאת, במוחם של אנשים שמתו מכלבת לא ניכרת כל פגיעה. זאת ועוד: לאחר המוות מתברר כי הנגיף איננו נמצא כלל בגופם. כלומר: א. מערכת החיסון האנושית מסוגלת להתגבר על הנגיף, אך הזיהוי והמלחמה בו מתרחשים לאט מדי. ב. כיום חושבים שהנגיף "חוטף" בינתיים את המוח כביכול, ומאלץ אותו להרוג את הגוף מבלי שהוא פוגע ברקמת המוח עצמה.
 
אסטרטגיית הטיפול התבססה אפוא על ניסיון לנטרל זמנית את המוח (ע"י הכנסה למצב של תרדמת) בכדי לרסן את ההשתוללות ההרסנית שלו בזמן ששולט בו הנגיף, וכך להשאיר את החולה די זמן בחיים על מנת לאפשר למערכת החיסון שלו לחסל את הנגיף. השיטה הוכיחה את עצמה. הילדה נשארה בחיים והשתקמה להפליא.
 
"אסטרטגיות טיפול" דומה לזו נוקט הקדוש-ברוך-הוא בטיפולו בעולם החולה בתקופה האחרונה שלפני הגאולה, עת "משתוללים" בעולם כוחות הטומאה ההרסניים בשיא עוזם, משום שהם חשים כי אלה שעותיהם האחרונות. מדובר ב"תרדמת", הנקראת בספרי הקבלה והחסידות בשם "דורמיטא". ה"דורמיטא" מתבטאת בקהות חושים שכלית ורגשית ברגעים האחרונים שלפני הגאולה.
 
הקדוש-ברוך-הוא מוסיף גם תרופה "תומכת מוח" המגנה מפני ההשפעה ההרסנית של תיאוריות ההבל הפושות עולם בתקופה זו. התרופה היא פנימיות התורה, המוסברת במיוחד במשנת חסידות חב"ד. לימוד מתמיד ועקיב בתורה זו מונע מ"המוח" לקרוס אל מערכת תפיסות שגויות והרות אסון ומוביל לאמונה איתנה, הנדרשת במיוחד לעת כזו.
 
ה"דורמיטא" תימשך עד שיחלוף המשבר ויושג מצב "נקי" מכל האויבים הרוחניים למיניהם, כפי שמבטיח הבורא לזכריה הנביא (י"ג, ב): "ואת רוח הטומאה אעביר מן הארץ". אז נתעורר אל חיים חדשים של בריאות נפשית וגופנית שלמה, נצחית, שדבר לא יכול לאיים עליה עוד.
 
וזה יתרחש כאן, בעולם הפיזי המוכר לנו, ותכף ומיד ממש.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter