ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


למה?!
החיים הביולוגיים יכולים להפוך לנצחיים. וזה מה שיתחולל בקרוב, בגאולה השלמה. יסתיים התיקון של חטא עץ-הדעת, שעניינו הפרדת הרע מן הטוב ובהמשך הכחדתו המוחלטת – תהליך שיביא לגילוי מחודש של הטבע הנברא האורגינאלי, שהוא נצחי בעצם.

כז 'אדר ב התשע"ו (06.04.2016)

חב"ד
ה"פרוגריה" (progeria) נמנית על המחלות הנדירות בעולם. היא מופיעה באחת מכל ארבע מיליון לידות. מהותה היא האצה נוראה בתהליכי ההזדקנות של הגוף. כבר כילדים רכים מתמודדים החולים עם גוף קמוט, שיער מאפיר ועצמות שבריריות. גוף של ילד צעיר נראה מתפקד ומרגיש כשל ישיש בן שמונים מכל הבחינות הרפואיות. בשנת 2003 נתגלו בהודו חמישה ילדים חולי פרוגריה בני משפחה אחת, דבר שמצביע על אפשרות גנטית הגורמת לתסמונת.
 
מאז החל מפעל האדירים של פיצוח הגנום האנושי, נהיה ברור מעל לכל ספק שהזדקנות ומוות אינם 'קלקולים' אקראיים במערכות הביולוגיות ואינם 'עייפות חומרים' גרידא של המכונה החיה, אלא הם שתולים במערכת מלכתחילה ומתוחכמים לא פחות מהמערכות המאפשרות גדילה וריפוי עצמי.
 
קיומה של המערכת ההורסת משולל לחלוטין מבחינת ה'היגיון' האבולוציוני. על פי כל מידה לוגית אובייקטיבית, לא 'התפתחו' מנגנוני ההרס כתוצאה מהוצאת הלא יעיל והלא מתאים מן המערכת האקולוגית. אז מה כן? מי, מתי, והכי חשוב מדוע הוכנס המוות אל תוך החיים באופן יסודי וגורלי כל כך?
 
התשובה מצויה בתורה, כבר ברובדי הפשט, ומגיעה לפירוט והבהרה מקסימאליים בפנימיות התורה, המבוארת ומוארת בתורת חב"ד. במסגרת מצומצמת זו אין אפשרות להביא את הדברים בהרחבה הראויה להם, ולכן נסתפק בעיקרי המסקנות: אדם הראשון וחוה אשתו היו אמורים לחיות לנצח. המוות 'נשתל' בתוכם בעקבות חטא עץ-הדעת ועובר מאז לכל צאצאיהם, כי לו היו חיים לנצח אחרי שחטאו – היה גם הרע שבחטאם חי בקרבם לעולם.
 
בדורות הראשונים של האנושות, הגם שנגזר עליהם למות, עדיין חיו בני אדם מאות שנים, כמפורט בתנ"ך. אם תרצו, אותם תהליכים שבמחלת הפרוגריה יכולים להיות מואצים – כך שבשש שבע שנות חיים יספיק גופו של ילד חולה להזדקן כשם שאדם בריא מזדקן במשך שמונים שנה – יכולים גם להיות איטיים. כלומר: אדם הראשון, לדוגמה, הזדקן ב-930 שנות חייו כפי שאדם 'של היום' מזדקן בשמונים שנה.
 
מובן גם, שבעצם הם יכולים להיפסק לחלוטין. כלומר: החיים הביולוגיים יכולים להפוך לנצחיים. וזה מה שיתחולל בקרוב, בגאולה השלמה. יסתיים התיקון של חטא עץ-הדעת, שעניינו הפרדת הרע מן הטוב ובהמשך הכחדתו המוחלטת – תהליך שיביא לגילוי מחודש של הטבע הנברא האורגינאלי, שהוא נצחי בעצם.
 
מי שינצח על התהליך הוא מלך המשיח – הרבי מליובאוויטש – שהגדיר בעצמו את חייו כרצף נצחי, שהתחיל בגלות וממשיך אל תוך הגאולה השלמה, תכף ומיד.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter