ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


בית העתיד
דווקא בתוך החומר המגושם של העולם-הזה, התחתון, הירוד (לעומת הרוחניות העשירה של העולמות הגבוהים יותר), דווקא כאן מתאווה הקדוש-ברוך-הוא שנבנה לו בית. סביבה ידידותית ונוחה.

כו אדר התשע"ו (06.03.2016)

חב"ד
כל מה שידענו על בתי-מגורים עומד להפוך למיושן. היכונו לתבניות בנייה חדשות, עם קירות בהם ניתן 'לגרור' ולשנות את מיקום החלונות כבקשתך, חומרים קוטלי חיידקים ודוחי לכלוך שיבטיחו קירות ומשטחים נקיים תמיד וחלקיקי צבע רגישים לזרם חשמלי או לאור שיאפשרו שינוי גוונים של הקירות בהתאם לאווירה או למצב הרוח.
 
המקרר וארונות המטבח יזהו את תכולתם באמצעות תגי-זיהוי מגנטיים, והמצרכים החסרים יוזמנו באורח אוטומטי מן המחשב שבמרכול. סייענים רובוטיים יסייעו באבטחת הבית ובניקיון, ושום דבר לא ילך לאיבוד משום שלכל לחפץ יוצמד שבב אלקטרוני זעיר הניתן לאיתור בסריקה קלה.
 
חיישנים יוצבו בכל פינה וידווחו לרשת הביתית באילו חדרים לא נמצא איש וניתן לכבות בהם את האור והמזגן. תזכורות אלקטרוניות תתרענה בדיוק בזמן בו יש לקחת את הילדים מן הגן או ליטול תרופה. מערכות אבחון רפואיות ביתיות תדווחנה את ממצאיהן הישר למחשבו של הרופא בזמן אמת. מכסח דשא אוטומטי יתרוצץ לו בעצמו בגינה, יסתובב בפינות ולא יפגע בפרחים. הוא גם ידע להגיע ברגע האחרון למחסן ולהטעין את עצמו. הבית יהיה ידידותי לסביבה, ימחזר את הפסולת שלו וייצר את החשמל הדרוש לו מאנרגיית השמש או הרוח. תנאי מגורים מיטביים, שמאפשרים לבעל-הבית למצות בשלמות את נוחיותו והנאתו.
 
האמת היא, שכל העולם המוכר לנו וכל הבריאה בכלל נועדה בדיוק למטרה זו. לספק לבעל-הבית האמיתי – לקדוש-ברוך-הוא – דירת מגורים מושלמת. כלומר: סביבה נוחה, שתאפשר לו יתברך להתגלות בה כפי שהוא באמת. ובניסוח הציורי בו מגדיר המדרש את היחסים בין הבורא לעולמו: "נתאווה הקדוש-ברוך-הוא להיות לו דירה בתחתונים". דווקא בתוך החומר המגושם של העולם-הזה, התחתון, הירוד (לעומת הרוחניות העשירה של העולמות הגבוהים יותר), דווקא כאן מתאווה הקדוש-ברוך-הוא שנבנה לו בית. סביבה ידידותית ונוחה.
 
וזה אכן מה שאנו עושים כאן, בכמעט ששת-אלפי השנים, מאז נברא העולם: מסדרים לו יתברך את הבית, מנקים אותו מהזוהמה הרוחנית שפשטה בו ומציפים אותו באור וחום. הכול לפי הוראותיו והעדפותיו של בעל-הבית יתברך, שהואיל למסרן לנו בתורה.
 
מבחינת התנאים הנדרשים, הכול כבר מוכן. כך קובע הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. המוכנות הרוחנית של הבריאה נמצאת כבר בשיאה. כל מה שנשאר לנו הוא – לקבל בפועל את ההתגלות האלוקית. לקבל את פני משיח צדקנו, שעם בואו יתגשם חזון ה"דירה" המופלא.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter