ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


למגר את הפשע
אנו עומדים כיום בסיומה של עבודת הנמלים. המלאכה הגדולה כבר הושלמה ובכל רגע עומד המבנה הגדול והמאיים של השקר לכל סוגיו, לקרוס. בכל רגע עומדת להיגלות לעין-כול האמת הטהורה – הגאולה האמתית והשלמה.

יב אדר התשע"ו (21.02.2016)

חב"ד
זה יכול לקרות למחשב שלך. מוקדים של פשע ממוחשב, מאורגן, פזורים כיום על פני כדור הארץ כולו. הם "לוכדים" ושולטים מרחוק במיליוני מחשבים אישיים, משכירים אותם לכל המרבה במחיר. כך ניתן לגנוב זהויות ולפעול במסווים מזויפים של אזרחים תמימים, ואף להחזיק באתרי תאגידים גדולים כבני-ערובה.
 
האינטרנט דומה היום למערב הפרוע או לשטחי ההפקר של שיקגו בשנות העשרים. ללכוד ולשפוט פושעים ברשת ממרחקים של אלפי קילומטרים, ולעיתים ממדינות שבהן מה שהם עושים איננו בלתי חוקי – זה די בלתי אפשרי, מודים מומחים לאבטחת מחשבים.
 
כאשר ניתנה תורה לישראל בהר סיני, הונחה בעולם הזה התשתית הראשונית לרשת האמונה שהלכה והתפתחה כאן ב-3300 השנים האחרונות. הונחו אז הוראות ברורות וגבולות ברורים למה שנדרש מכל אחת מן הקבוצות השונות שברא הקדוש-ברוך-הוא.
 
אך אז גם ניתנה הבחירה האמתית שבין טוב ורע, ובהמשך – החלו נוכלים למיניהם להשתמש ברשת האמונה, תוך שהם גונבים מדת-האמת רעיונות ועקרונות נכונים, ומשתמשים בכוח האמת כדי לחזק את השקר. כיום, אין כמעט שיטת מחשבה – מפילוסופיה ופסיכולוגיה ועד ל"דתות" של כתות שונות – שאין בה שמץ של אמת. אמת גזולה, הנמצאת בשבי אצל השקר, עובדת בשרותו ומעניקה לו מכוחה האלוקי.
 
המצב הטראגי הזה זוכה להתייחסות נרחבת בתורת הקבלה והחסידות והוא נקרא: "שכינתא בגלותא" – שכינה בגלות. ניצוצות-קדושה שבויים בידי כוחות-טומאה.
 
לרשויות החוק אין פתרון. הן ניצבות חסרות-אונים למול הפשע הממוחשב הפוגע קשות באמינותה של רשת האינטרנט. אך לתורת החסידות יש גם יש. אפשר וצריך להפריד את הרע מן הטוב. הפרדה שעושה שני דברים: א. משיבה לטוב את זהותו האמתית. הנכון והאמתי שבכל שטח מתגלה כפי שהוא באמת. אמת אלוקית אחת ויחידה, שמקורה בתורת ישראל. ב. מביאה ממילא לכריתת הקשר שבין הרע לבין מקור חייו וקיומו, הלוא הוא אותו טוב גזול, וכך בא הרע אל קיצו, כלשון התפילה הנאמרת בימים נוראים: "והרִשעה כולה בעשן תכלה".
 
יש הרבה פרטים ופרטי-פרטים בתהליך הזה, המוסבר בהרחבה רבה בחסידות. אך בכדי להתחיל, די לדעת שכל מצווה, אפילו קטנה, עושה בדיוק את הדבר הזה.
 
אנו עומדים כיום בסיומה של עבודת הנמלים. המלאכה הגדולה כבר הושלמה ובכל רגע עומד המבנה הגדול והמאיים של השקר לכל סוגיו, לקרוס. בכל רגע עומדת להיגלות לעין-כול האמת הטהורה – הגאולה האמתית והשלמה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter