ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


"...מי ברא אלה"
גאולה תחילתה בכבוד הביומימקרי לחכמה האלוקית המוטבעת בטבע, והמשכה בנכונות לשמוע את דבר השם לא רק כפי שמתבטא בטבע החי והדומם, אלא גם ובעיקר כפי שנשמע ישירות מפי עבדיו הנביאים

א אדר התשע"ו (10.02.2016)

חב"ד
ביומימקרי היא תחום מדעי רב תחומי שזוכה לאחרונה להכרה מחודשת. מדובר בניסיון ללמוד ממערכות טבעיות, ביולוגיות ואחרות, תוך ניסיון לחקות אותן במגוון עצום של יישומים תעשייתיים.
 
למשל: קופיף הטרסיוס האינדונזי זקוק לראייה חדה מאוד כדי לצוד את טרפו – חרקים קטנטנים – גם בלילות חשוכים ביותר. ואכן יש לו ראייה חדה בשדה ראייה רחב – על ידי שימור צפיפות רבה ביותר של קולטני אור בעיניו, מרכז ראייה ענק במוחו, עדשה וקרנית ענקיות, שמאפשרים קליטת אור מוגברת ומשלימים ביחד את היכולת לקלוט מידע מהסביבה החשוכה. כדי לפצות על הגבלת תנועת העיניים כתוצאה מגודלן, מסוגל הטרסיוס להזיז את הראש בכ-180 מעלות. תובנות אלו ניתנות ליישום בתכנון ראייה מלאכותית של רובוטים כמזלט"ים ורחפנים למשל.
 
הטמפרטורה באנטרקטיקה יכולה לצלול למינוס 90 מעלות צלזיוס, אך הפינגווינים יוצאים החוצה ממים קרים מאוד – יבשים וחמימים. קרח לא מצטבר על נוצותיהם. חוקרים שהשתמשו במיקרוסקופ אלקטרוני לניתוח נוצות הפינגווין גילו שהן מכילות נקבוביות קטנות הלוכדות את האוויר והופכות את פני השטח לדוחי מים בצורה קיצונית. תכונה זו של נוצות הפינגווין תוכל לשמש לתכנון כנפי מטוס דוחות מים, וכך למנוע הצטברות קרח, שמהווה גורם משמעותי לתאונות אוויריות.
 
מדעני מוח הופתעו לגלות כי ה"אף" של זבובי פירות יכול לזהות ריחות של סמים וחומרי נפץ. ל"אפים אלקטרוניים" הקיימים היום בשוק יש 2 עד 18 חיישנים, בזמן שלרוב החרקים יש בין 50 ל-300 חיישנים ביולוגיים שיכולים לפעול ברזולוציה של אלפיות שנייה – עד 1,000 פעמים מהר יותר.
 
דבק רקמות ביומימטי נטול חלבונים, נספג בגוף, ידידותי לגוף ובעל כושר ספיחת נוזלים מיועד למגוון רחב של אינדיקציות רפואיות. הדבק פותח על בסיס ידע שנלמד ממנגנון ההדבקה של אצות ים! ועוד ועוד.
 
יפה לראות את המדענים לומדים מהטבע אחרי שנים כה רבות בהן ניסו בני האדם "לכופף" ולהשתלט על הטבע בכוח, תוך גרימת נזקים איומים למבנים הטבעיים המתוחכמים ועדינים לאין שיעור המרכיבים את הפלנטה הכחולה היפהפייה שברא הקדוש-ברוך-הוא. נזקים שלרוב חכמתם – אין בני האדם יודעים לתקן... התפיסה שאפשרה לכל זה לקרות יסודה בהתעלמות מאלוקים כבורא העולם, וממילא – התעלמות מחכמתו האין סופית המוטבעת בכל בריאה. זריחתו של מדע הביומימקרי מציינת את סופה של הטעות המדעית האיומה הזו, ותחילת גאולתו של המדע.
 
גאולה שתחילתה בכבוד הביומימקרי לחכמה האלוקית המוטבעת בטבע, והמשכה בנכונות לשמוע את דבר השם לא רק כפי שמתבטא בטבע החי והדומם, אלא גם ובעיקר כפי שנשמע ישירות מפי עבדיו הנביאים. נבואת הגאולה של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, שתביא מזור לעולם ולכל שוכניו.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter