כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מהר
בכוחן של מחשבות טובות לחולל שינויים של ממש. אפילו להביא את המשיח בפועל ממש! זה אפוא הזמן להצטרף לשיעור בנושא הגאולה. לשמוע ולחשוב עליה יותר וכך להביא אותה רגע אחד קודם.

כא שבט התשע"ו (31.01.2016)

חב"ד
בניגוד לדעה שרווחה עד כה לפיה נוגדי דיכאון מתחילים לפעול רק בתוך מספר שבועות, מצא מחקר בריטי עכשווי שהשפעתם הראשונית מתחילה כבר בתוך מספר שעות מתחילת הטיפול. מהמחקר עולה כי מטופלים שנטלו את התרופה נוגדת הדיכאון, הראו שיפור בתסמיני הדיכאון כבר בתוך שלוש שעות מרגע נטילת התרופה. וזאת – בשלושה פרמטרים דיכאוניים אופייניים.
 
מה נראה לחוקרים כיסודות הדיכאון בטרם טופל? ובכן, החוקרים מצאו כי נבדקים אלה הצליחו להגיע לכדי מחשבות חיוביות, וממילא – במקום לשקוע במרה שחורה המנוהלת על ידי מחשבות שחורות ששלטו במוחו (וברגשותיו) טרם הטיפול, הצליח המטופל גם לראות נקודות חיוביות באנשים הסובבים אותם. או לפחות, כך הסבירו החוקרים את ההצלחה, אם אחד הנבדקים ראה בסביבתו אדם בעל מראה פנים זועף, הוא לא פירש זאת כאילו הוא עצמו אחראי לכך שהאדם מולו כועס (כלומר, הוא לא פעל על פי דפוס של האשָמה עצמית, שהוא אחד מאבות הדיכאון).
 
ממצאי המחקר מראים כי השינויים העדינים הללו שנראים כבר שעות ספורות מתחילת הטיפול, הם משמעותיים וחשובים במיוחד. החוקרים הסבירו כי התרופות נוגדות הדיכאון מכוונות את המטופל למחשבות החיוביות, ואלו בתורן פועלות לשיפור בתחושה הרגשית הקשה, היא הדיכאון. השינויים המחשבתיים מוצגים בעצם כמה שמתחיל ומוביל את הריפוי. גם כאשר הם מתרחשים עוד לפני שהמטופל ער לכך וחש בשינויים באופן סובייקטיבי.
 
השינוי המבורך והמהיר כל כך, הרבה יותר משניתן היה לשער עד עתה, מעורר למחשבה רחבה יותר אודות המצב הנפשי של כולנו. רובנו איננו זקוקים לתרופות על מנת לחשוב באופן חיובי. צריך רק קצת חינוך נכון לחשיבה נכונה או קצת הדרכה מאוחרת למי שלא זכה לחינוך מתאים בנושא הקריטי הזה. עוד קצת תמיכה מקצועית, משפחתית או חברתית, ואפשר לצאת לדרך. הדרך להבראת הנפש – גם של מי שאיננו מאובחן. ואכן, תהליך ה"טיפול" התורני היהודי המיועד לכל אחד בהחלט מבוסס על שינוי מחשבתי. על פי פנימיות התורה, הקרב הניטש בין הטוב שבנו לבין הרע מתנהל סביב השליטה על המחשבה. מי שמשיג את היתרון האסטרטגי המהותי הזה – זוכה בכל הקופה. משום שהמחשבה – גם המהירה והחמקמקה ביותר, זו שכמעט ולא מספיקים "לתפוס" אותה במודעות – היא בכל מקרה מה שיכוון ויקבע את המצב הרגשי, הוא "מצב הרוח". מחשבה טובה יוצרת מציאות פנימית וחיצונית טובה.
 
"חשוב טוב – יהיה טוב", אומר הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. כשנותנים צדקה במחשבה(!), כשחושבים טוב על כל מה שמסביב – גורמים שאכן יהיה טוב בכל מה שמסביב. בכוחן של מחשבות טובות לחולל שינויים של ממש. אפילו להביא את המשיח בפועל ממש! זה אפוא הזמן להצטרף לשיעור בנושא הגאולה. לשמוע ולחשוב עליה יותר וכך להביא אותה רגע אחד קודם.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter