כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


אמונה מאריכה חיים
כדי להאמין צריך להתאמן: לשדרג את רמת הידע הנוגע לנושא הגאולה. לשמוע ("שמע") ולדבר ("ודיברת") עליה. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח קובע כי זו היא הדרך הקלה והמהירה ביותר להגיע אליה תכף ומיד ממש.

יח שבט התשע"ו (28.01.2016)

חב"ד
תמיד ידענו זאת, אבל עכשיו יש לכך גם ביסוס מדעי. הדו"ח השנתי של מכון טאוב, שהתפרסם לאחרונה, מצא כי בערים בהן יש ריכוז גבוה של אוכלוסייה חרדית, כמו בני ברק, ירושלים ובית שמש – תוחלת החיים גבוהה ברמה ניכרת מהצפוי, למרות רמה הסוציו-אקונומית הנמוכה שלהן. תוחלת החיים הממוצעת בקרב גברים חרדים הייתה גבוהה ב-3 שנים מהצפוי על בסיס המצב הסוציו-אקונומי. בקרב נשים חרדיות הייתה תוחלת החיים גבוהה בשנה וחצי.
 
עוד עולה מהמחקר כי הרוב המכריע של החרדים (73.6%) הגדירו את בריאותם כ"טובה מאוד", לעומת 50% בקבוצות האוכלוסייה האחרות. בנוסף, אחוז החרדים שדיווחו כי הם סובלים מבעיה בריאותית עמד על 18.7% בלבד – בהשוואה לשיעורים כפולים ואף יותר מכך(!) בקבוצות אוכלוסייה אחרות.
 
קיים אפוא קשר מוכח וברור בין היותו של האדם חרדי, לבין סיכוייו לדווח כי בריאותו טובה מאוד ואכן לחיות יותר. כמובן שלא קל לחוקרים להכיל תוצאות מחקריות כאלה, ולכן הם מסייגים את הממצאים וסבורים כי ייתכן שהם קשורים גם לנורמות חברתיות שאינן מעודדות תלונות, בוודאי לא במסגרת סקר ממלכתי. את שנות החיים הנוספות תולים החוקרים בכך שהחברה החרדית הינה בעלת "הון חברתי" גבוה. פרמטר שבא לידי ביטוי בשביעות רצון גבוהה מקשרים הדוקים בתוך המשפחה, במערכת חברתית תומכת ובפעילות התנדבותית בקהילה.
 
האמת היא שזה כתוב בקריאת שמע. הבטחה המהווה את לב ליבה של היהדות מאז ומעולם: "שמע ישראל, השם אלוקינו השם אחד... והיו הדברים האלה אשר אנוכי מצווך היום (התורה) על לבבך (תאמין באמת). ושיננתם לבניך ודיברת בם... למען ירבו ימיכם וימי בניכם על האדמה אשר השם אלוקיכם נותן לכם, כימי השמיים על הארץ".
 
הכותרת "אמונה מאריכה חיים, ועכשיו יש הוכחה" מופיעה באתר חדשות שאיננו חשוד בדתיות ובוודאי שלא בפרגון לחרדים. יש בה כדי לרמז גם למאמינים המובהקים שבינינו שהגיע הזמן להרים את רף האמונה. לא להסתפק באמונה כללית באלוקים, בהישארות הנפש ובשכר ועונש. להעצים את החיבור ל-12 וה-13 מי"ג עיקרי האמונה: האמונה בביאת המשיח והאמונה בתחיית המתים. כי כאשר לאמונה לא יהיה סוף – גם לחיים לא יהיה סוף.
 
כדי להאמין צריך להתאמן: לשדרג את רמת הידע הנוגע לנושא הגאולה. לשמוע ("שמע") ולדבר ("ודיברת") עליה. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח קובע כי זו היא הדרך הקלה והמהירה ביותר להגיע אליה תכף ומיד ממש.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter