כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


תיאורית הקיום המאוחד
חוקי הפיזיקה אינם אמורים להשתנות. רק סוויץ' קטן בראש. זה מתחיל בלהרגיש בתוך עצמי את צרכיו של לפחות יהודי אחד נוסף, ולהתאחד עמו במעשה קטן של חסד. אחר כך יגיע כל השאר.

ז כסלו התשע"ו (19.11.2015)

חב"ד
התקדמות חץ הזמן הפליאה וסקרנה את האנושות מאז ומתמיד. מדוע הזמן נע תמיד קדימה? למה אי אפשר לשנות אירועים בעבר? ומדוע יש לנו גישה רק אל ההווה והעתיד? תורת היחסות שהכתה את הקהילה המדעית בתדהמה בתחילת המאה ה-20 דווקא הציגה את הזמן כממד סימטרי, בדיוק כמו שלושת ממדי המרחב. כלומר, לפי היחסות אין שום מניעה לנוע בזמן אחורה או קדימה, או לגרום לזמן להתמתח ולהתכווץ. בדיוק כפי שניתן לנוע קדימה או אחורה למעלה או למטה בממדי המרחב. עם זאת, ברור לכולם שמנקודת המבט שלנו, הזמן נע תמיד קדימה בלבד וכי הוא איננו סימטרי בעליל.
 
קבוצה של מדענים מבריטניה וקנדה מציעה כעת תיאוריה רדיקאלית שמאפשרת לפתור את הדילמה. לדבריהם, בנקודת ההתחלה של התהוות היקום המוכר נוצרו שני "יקומים", שבאחד מהם הזמן נע קדימה (היקום כפי שמוכר לנו) ובשני (בחלק הבריאה הנסתר מעינינו) הזמן נע בכיוון ההפוך – אחורה.
 
לדברי אחד החוקרים, ד"ר ג'וליאן ברבור מקולג' פארם בבריטניה, הזמן הוא מסתורי. באופן בסיסי, כל חוקי הפיזיקה הידועים לנו מתנהגים אותו הדבר בכל צורת התקדמות של הזמן, ולא ברור מדוע בעולם שבו אנו חיים הכול הולך בכיוון אחד. היקום מתרחב, אנו מתבגרים, ומידת האי-סדר נראית כאילו היא מתגברת – לפחות בסביבתנו הקרובה. יתכן בהחלט שבמרחב מקביל או אפילו חופף לזה שלנו, הולך הכול הפוך: מתכווץ, מסתדר ונהיה פשוט ומאורגן יותר ויותר, עד ש"נשאב" בסוף בחזרה אל אותה "נקודה" נטולת ממדים וכוללת-כול, שממנה התחיל הכול.
 
רעיון מוזר בתכלית. התורה מספרת ומלמדת שמשהו כזה אכן קורה, אך בשונה מהתיאוריה המוזרה של החוקרים – ההתרחשות היא במישור הרוחני. חלק מהבריאה חש (בטעות) כנפרד ונבדל מאלוקיו, מתפשט הלאה "ומתרחק" מהאחדות האלוקית הבלתי משתנה. חש שהווייתו עצמאית, ואיננו חווה את עצמו כחלק מאותו קיום נצחי כולל כול, שמאפס כל אפשרות קיומית אחרת. זה שלגביו – קיומו או אי קיומו של עולם איננו משנה דבר. התורה מבטיחה שבזמן הגאולה השלמה גם אותם חלקים נידחים עתידים לחזור אל האמת העל זמנית הזו, ובתהליך שמזכיר חזרה מופלאה אל זמן הילדות, העוּבּרות ולמה שהיה עוד טרם יצירת הוולד – עתידה הבריאה לחזור למקורה ו"לאשתאבא בגופא דמלכא". להישאב אחורה מממד הזמן העריץ, בחזרה אל חוויה של איחוד מוחלט עם אלוקיה.
 
חוקי הפיזיקה אינם אמורים להשתנות בשביל זה. רק סוויץ' קטן בראש. זה מתחיל בלהרגיש בתוך עצמי את צרכיו של לפחות יהודי אחד נוסף, ולהתאחד עמו במעשה קטן של חסד. אחר כך יגיע כל השאר.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter