ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לא לפחד מהשְחור
הדרך להתמודד עם הצד האפל, "הצד האחר" של המציאות, הייתה תמיד התרחקות זהירה תוך ייאוש ממה וממי ש"נפל" נשאב או נחטף לשם. אך לא עוד.

כב אלול התשע"ה (06.09.2015)

חב"ד
חורים שחורים הינם ישויות אסטרונומיות בעלות כוח כבידה עצום שמושך לתוכו ובולע כל מה שמגיע לטווח "אופק האירועים" שלו (השטח שסובב את ה"חור") ואין ממנו חזרה. כל דבר שימצא את עצמו בתוך האזור הזה, יישאב יקרוס, יימחץ וייבלע ב"חור".
 
מה נהיה ממנו שם בפנים – אין לנו מושג אמיתי. הדברים הופכים שם  ל"אנרגיה" דחוסה מסוג לא מוכר. כל מתקן שינסה לחסל חור שחור ולשחרר את האנרגיה שלו, ייבלע על ידי החור השחור יחד עם מפעילו ביש המזל, ובעצם יגדיל את כוחו. פצצה שתושלך לתוך החור לא זו בלבד שלא תשמיד אותו אלא אף תגדילו בכמות אנרגיה שוות ערך למסת הפצצה. מה שנכנס לחור שחור לעולם אינו יוצא בחזרה: לא אסטרואידים, לא טילים, אפילו לא אור (לכן החורים "נראים" בטלסקופים ככתמים של אפלה על רקע הקרינה הקוסמית הממלאת את החלל, ומכאן שמם).
 
לכאורה, נראה שחילוץ אנרגיה (או כל דבר אחר) מתוך חור שחור הוא בלתי אפשרי. כך לפחות היו הפיזיקאים רגילים לחשוב עד שסטיבן הוקינג (בהתבסס על רעיונות מוקדמים יותר שהגה יעקב ד' בקנשטיין, הפועל כיום באוניברסיטה העברית בירושלים) הראה שמחורים שחורים דווקא כן דולפות כמויות קטנות של קרינה.
 
הסיבה שהאנרגיה מצליחה להימלט נעוצה בעולם המתעתע של מכאניקת הקוונטים. אחת מתופעותיה המוזרות היא האפשרות של חלקיק לעבור מִנְהוּר. כלומר, לעבור דרך מכשולים שלולא תיאוריית מכאניקת הקוונטים היו בלתי עבירים. "מנהור" (מלשון מנהרה) זה אומר שחלקיק המתגלגל לעבר מחסום גבוה עשוי לעתים פשוט להיעלם בצד אחד, ולהופיע פתאום בצדו השני של המחסום.
 
כיום סבורים שמנהור קוונטי הוא שמאפשר ל"קרינת הוקינג" לחמוק מחור שחור. חלקיקים נמלטים משדה הכבידה של "אופק האירועים" לא באמצעות ניגוח חומות הכבידה האינסופית, אלא באמצעות המנהור המסתורי.
 
ההשלכות הרוחניות של כל זה ברורות לכל מי שמכיר את המבנה הרוחני של הבריאה. זה שממנו משתלשלות כל התופעות הפיזיות המוכרות. מידע זה נפרש בפני לומדי פנימיות התורה המוסברת בעיקר בתורת חסידות חב"ד. בתורת החסידות אכן מתוארים מבנים רוחניים מסוג כזה השואף רק לקחת ולבלוע עוד ועוד מבלי להעניק מעצמם דבר. עבורם, הזולת קיים רק על מנת לנצלו, והם האנטיתזה של כל מה שטוב ומאיר לסביבה.
 
הדרך להתמודד עם הצד האפל, "הצד האחר" של המציאות, הייתה תמיד התרחקות זהירה תוך ייאוש ממה וממי ש"נפל" נשאב או נחטף לשם. אך לא עוד. התורה מבהירה כי בזמן הגאולה (שמגיעה תכף ומיד) ישתחררו כל ה"שבויים" שהיו בשליטת  ה"חורים" הרוחניים. אלה האחרונים יתפוגגו וייעלמו כאבחת עשן, והכול יתמלא אור.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter