כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


פלוטו?!
החור הגדול הזה בהשכלה מתנהג כמו כל וואקום. מצד אחד הוא שואף להתמלא ויונק כל הסבר שעובר בסביבה, בין סביר ובין לאו, ומצד שני הוא איננו מסתפק בהם, ומעודד מחקרים וגילויים נוספים. 

ב אלול התשע"ה (17.08.2015)

חב"ד
לפעמים קל לשכוח שחלק מהדברים שאנחנו יודעים היום התגלו רק לאחרונה. למשל: לפני 100 שנה עוד לא השתמשו במושג "גלקסיה", מכיוון שעדיין לא היו אמצעי תצפית ומדידה טובים כדי לזהות שיש "שבילי חלב" נוספים.
 
בימים האחרונים ממש חלפה לראשונה חללית בסמוך מאוד ל"פלוטו" – כוכב לכת ננסי ומרוחק. בכך הגיע לשיאו מסעה של החללית ניו-הורייזונס (אופקים חדשים), שהיא החללית המהירה ביותר שנעה אי פעם, ונשלחה למסע של קרוב ל- 10 שנים במהלכו צלחה כמעט 6 מיליארד קילומטרים, הגיעה למרחק זעום של כ- 13,000 קילומטרים מפני השטח של פלוטו ושידרה משם תצלומי תקריב מרהיבים.
 
מה גורם לממשלות לתקצב ולמדענים לבצע פרויקטים כבירים כאלה? ובכן, אמנם אפשר לצלם כוכבים ממסלול סביב כדור הארץ, אבל הם לעולם לא ישתוו באיכותם לאלו שמצולמים מטווח קרוב. מלבד הירח הקרוב, לא ניתן לזהות מכאן מאפיינים גיאולוגיים של עצמים אחרים, ולדעת המדענים, מאפיינים אלו הם המפתח להבנת התהליכים שהביאו את מערכת השמש לצורתה הנוכחית.
 
עבודת הנמלים של איסוף מידע מדעי מהסוג שחללית עמוסת מכשור מדעי כזו יכולה לספק היא בעלת משמעות רק במידה וחיבור הנתונים והפירוש שיינתן למידע שנאסף יהיה אמין. אך נכון לעכשיו, ובכל מה שנוגע לשאלות מעין אלה, עדיין סובל העולם המדעי מתפיסות יסוד מיושנות שמקורן בהשערות ("תזות", בלשון המדעית) שלא הוכחו מעולם. ברמה המדעית גם כלל לא ניתן להוכיחן, משום שאין לנו שמץ של מושג אמיתי בתנאים הפיזיקאליים ששררו ב"זמן" ההוא (ולא במה שגרם גם לזמן עצמו להתהוות אז), וממילא לא בשום דבר שהתרחש "אז".
 
החור הגדול הזה בהשכלה מתנהג כמו כל וואקום. מצד אחד הוא שואף להתמלא ויונק כל הסבר שעובר בסביבה, בין סביר ובין לאו, ומצד שני הוא איננו מסתפק בהם, ומעודד מחקרים וגילויים נוספים. גילויים חדשים מעוררים שאלות חדשות שכרגע איננו יודעים עוד אפילו לשאול, וממילא מחקרים חדשים – וחוזר חלילה.
 
משהו חייב לפרוץ את המעגל הסגור הזה. מידע חדש ויכולת חשיבה לא קונבנציונאלית שתפרוץ את גבולותיה היסודיים של ההכרה המדעית המוכרת ותקפיץ את המדע החוצה ממגבלותיו המהותיות: המלכוד ההכרתי. המידע הזה כבר נמצא בעולם, אך עדיין איננו מחובר כיאות להכרתו של העולם המדעי "הישן". במקורותינו הקדושים הוא נקרא "אור חדש" או "אורות הגנוזים". בין היתר, מבוארת בהם הנקודה בזמן בו תחליף התפיסה האנושית מהלך ותמצא את עצמה בעולם של הכרה אלוקית בהירה כל-יודעת – הנקודה בה יתגלה לעין כול הרבי מליובאוויטש מלך המשיח.
 
והזמן הזה הוא עכשיו ממש.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter