טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לא לפחד לתקן
הבראה מאגואיזם, למשל, ופיתוח היכולת לאהוב ולהתמסר לעזרת הזולת בלב שלם תעזור ללא ספק לכולנו לפגוש את המשיח – הרבי מליובאוויטש – רגע אחד קודם.

יא תמוז התשע"ה (28.06.2015)

חב"ד
עובדת קיומם של מסדי נתונים ציבוריים המכילים את הנתונים הגנטיים האישיים שלנו גורמת לרבים להילחץ. לאן יכול המידע הרגיש לדלוף ומה בדיוק ניתן להפיק ממנו, כיצד עשויים גורמים אינטרסנטיים להשתמש בו שלא בהסכמתנו ומה יהיה אם ייפול המידע לידיים זדוניות?
 
התשובות לשאלות אלו אינן מניחות לרבים לוותר על סודיותם של מה שנראה כמידע האישי מהכמוסים ביותר, זה הארוז ב-DNA שלנו, לטובת כוונותיו העלומות של הממשל או חברות מסחריות כמו חברות הרפואה הגדולות. כולם גם יודעים שאבטחת מידע היא בסיס לפריצת נתונים ואיננה יכולה להיות בטוחה באמת.
 
בינואר השנה דווח שחברת הביוטכנולוגיה 'גננטש' שילמה 10 מיליון דולר כדי לזכות בגישה למידע הגנומי – DNA של 3,000 חולי אלצהיימר ובני משפחותיהם. שבוע לאחר מכן חתמה 'פייזר' (החברה הגדולה בעולם לפיתוח תרופות) על עסקה דומה כדי לשים את ידה על המידע הגנטי של 5,000 חולי זאבת. לפחות 11 עסקאות דומות בהן חברות גנומיקה פרטיות עשויות להרוויח הון כתוצאה ממסחור הזהויות הביולוגיות של לקוחותיהן נמצאות כעת בשלבים מתקדמים.
 
ממבט ראשון זה נראה מצמרר, דומה למה ש'גוגל' עושה עם התובנות שלה לגבי משמעותם של הרגלי החיפושים והגלישה שלנו. ובכל זאת, בכל האמור במניעיהן של חברות התרופות הרי שהדלפה/ מכירה/ תרומה של מידע גנטי יכולה לשנות את פני הרפואה. תרופות מתאימות לגנים האופייניים לפרקינסון למשל עשויות לרפא ולשנות את המחלה עצמה (להבדיל מהטיפול המקובל היום, המטפל בסימפטומים בלבד). וכך ביחס לאיומי בריאות נוספים רבים, להם עשויים למצוא בעזרת השם את טיפול השורש המיוחל.
 
מחקר ופיתוח כאלה מקרבים את האפשרות לבנות מערכת בריאות אמיתית, לעומת מערכת שמטפלת במחלות. הפחד מפני חשיפה מתגמד לעומת הרווח הפוטנציאלי, במיוחד לאלה שנושאים בעיה גנטית ממשית, שדווקא הם אמורים להיות הראשונים להרוויח ממחקרים כאלה.
 
בדומה לוויתור הסודיות הרפואית והפחד מחשיפת הפרעות גנטיות, כך גם במובן הרוחני. כדאי להודות בפגמי אופי ולנסות למצוא מי שיכול לעזור לתקן אותם האופן הכי יסודי ואמיתי. במקום להסתיר, להתבייש ולפחד – כדאי להשקיע במציאת פיתרונות ולהשתדל להבריא סוף סוף גם ברוחניות. תהיה זו הכנה מתאימה לגאולה האישית שכה רבים מאיתנו מייחלים לה. שחרור מלפיתתן של מידות שמקשות עלינו ועל הסובבים אותנו לאהוב אותנו.
 
הבראה מאגואיזם, למשל, ופיתוח היכולת לאהוב ולהתמסר לעזרת הזולת בלב שלם תעזור ללא ספק לכולנו לפגוש את המשיח – הרבי מליובאוויטש – רגע אחד קודם.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter