ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


קיצוניות
הקצנה זו היא כנראה ביטוי להקצנה רוחנית שתופסת תאוצה בעולמנו בשנים האחרונות. כל השיגעונות "יוצאים מהארון". הכול מתבטא כפי שהוא מבלי להסתתר, לנסות להתאזן או להתפשר

ד תמוז התשע"ה (21.06.2015)

חב"ד
מנובמבר 2013 עד ינואר 2014 לבש זרם הסילון בצפון אמריקה ובאירופה צורה קיצונית שאִפשרה לאוויר קר מ"מערבולת הקוטב" הידועה לשמצה לשעוט דרומה ולהקפיא את שני השלישים המזרחיים של ארצות-הברית. שכבת הקרח על פני האגמים הגדולים של צפון אמריקה הגיעה לשטח המתועד השני בגודלו בעולם, ושתי סערות משתקות של שלג וקרח השביתו את אטלנטה לכמה ימים.
 
בה בעת עבר על קליפורניה החורף החם ביותר שתועד בה. הבצורת שנלוותה אליה הייתה הקשה ביותר מאז החלו בתיעוד בסוף המאה ה-19. הקיצוניות האקלימית הלמה גם באירופה, שם סדרה של סערות עזות הוסיפה עוד כמה מיליארדי דולרים לסך הנזקים. באנגליה ובוויילס נרשם החורף הגשום ביותר מאז 1766 לפחות, ואילו מרבית חלקיה האחרים של אירופה טבלו בחמימות יוצאת דופן. נורווגיה ידעה שרפות יער חסרות תקדים בינואר ומנהלי אולימפיאדת החורף בסוצ'י שברוסיה נלחמו במדרונות הסקי החשופים.
 
מזה כמה שנים שמזג האוויר מקצין בפתאומיות מעבר לפרופורציות המוכרות. ב-2010 התבשלה רוסיה בגל החום הכבד ביותר בתולדותיה הכתובות, שהביא למותם של יותר מ-55,000 איש. באותו זמן הציפו גשמים עזים את פקיסטן וגרמו לנזק הכספי הגדול ביותר בתולדותיה. ב-2011 פקד את אוקלהומה הקיץ החם ביותר שידעה מדינה כלשהי בארצות-הברית. הבצורת שהכתה ב-2012 בארה"ב הייתה הנרחבת ביותר מאז שנות ה-30 של המאה ה-20.
 
האזור שמתחמם בקצב המהיר ביותר בכדור הארץ נכון להיום הוא דווקא האזור הארקטי. האוקיינוס הארקטי איבד כמות עצומה של קרח שהפשיר בשנים האחרונות. בספטמבר 2012 נמדד כי הלכו לאיבוד 49% ממעטה הקרח שלו.
 
מצבו הבסיסי של האקלים שלנו השתנה באופן דרמטי ב-150 השנים האחרונות. עלייה קלה נוספת בטמפרטורה הגלובלית עלולה לחולל מעבר חד למשטר חדש של מזג אוויר שיהיה שונה בתכלית. אם התיאוריות שמציגים  מדעני האקלים נכונות, האקלים הישן לא ישוב עוד.
 
הקצנה זו היא כנראה ביטוי להקצנה רוחנית שתופסת תאוצה בעולמנו בשנים האחרונות. כל השיגעונות "יוצאים מהארון". הכול מתבטא כפי שהוא מבלי להסתתר, לנסות להתאזן או להתפשר. הדברים מופיעים ומתגלים כפי שהם באמת ללא כחל ושרק וללא בושה.
 
הקצנה יכולה להיות הרסנית, אך אם היא מייצגת את האמת הצרופה – אין טוב ממנה. ואכן כך חוזה דניאל (יב, י): "בעת ההיא יתבררו ויתלבנו ויצרפו רבים". כולם  ילכו על שלהם עד הסוף. וסוף כל סוף (וזה תכף ומיד ממש) – גם האמת האלוקית תתגלה במלוא עוזה. וכי מה יכול להיות "קיצוני" יותר מכך ש"אין עוד מלבדו" ו"אפס זולתו"?שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter