טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


אנרגיה של אור
היום ברורה לכולם האמת הפשוטה, שהרבה יותר יעיל לעבוד עם הסביבה תוך עידוד, הערכה ואהבה. שיטות שהוגדרו כדרכי התורה מאז ומעולם: "דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום".

כג ניסן התשע"ה (12.04.2015)

חב"ד
מחקר היתכנות חדש מדגים כי מערכת להפקת אנרגיה המבוססת כולה על צורות מתחדשות של אנרגיה תהיה כדאית כלכלית ביותר כבר בעתיד הקרוב. כדאיות כלכלית הייתה אחד מהאתגרים הגדולים ביותר במאמצים להמיר את מקורות האנרגיה המזהמים למקורות נקיים. מאמצים מחקריים אדירים הושקעו בניסיונות ליצור מערכות "ירוקות" שתהיינה גם יעילות וגם זולות מספיק.
 
אנרגיה סולארית ואנרגיה שמקורה ברוחות תהיינה צורות הפקת האנרגיה הזולות ביותר עבור שווקי האנרגיה הכבירים באסיה, בתוך עשר שנים. אזורים אלה הינם, כידוע, "בית החרושת" החדש של העולם וממילא צרכני אנרגיה שאינם יודעים שובעה. במקביל, הם גם מזהמי האטמוספרה, מי התהום והאוקיינוסים, הראשיים עלי אדמות.
 
מחקר שנערך באוניברסיטה הטכנולוגית של פינלנד מראה כי מערכת כוללת להפקת אנרגיה (תחנת כוח) המבוססת כולה על צורות "טבעיות" ונקיות של אנרגיה תהיה כדאית מבחינה כלכלית עבור צפון-מזרח אסיה וסין בעיקר. באזורי ענק אלו יוכלו לעבור למערכת כזו בתוך 10-5 שנים מהיום. החלק החשוב בתחזית זה שמחיר האנרגיה הסולארית יופחת בחצי עד השנים 2030-2025. זאת לאור העובדה כי העלות יורדת ב-20% בכל פעם שהיעילות מוכפלת.  
 
המערכת הרוחנית המקבילה וקודמת לזו הפיזית, משדרת מזה זמן את אותו מסר של כדאיות. גם כאן קדמה לעידן החדש של חיפוש אחר חלופות נקיות ויעילות יותר, תקופה של שימוש ב"אנרגיות" אחרות. לדוגמא, בשטח החינוך שלטו שיטות כוחניות שלא תמיד היו נקיות מזיהום האלימות, ולא אחת הותירו בנפשו ובגופו של הילד פגיעות קשות. בעשרות השנים האחרונות השתנתה מערכת החינוך לחלוטין. החינוך מוקנה תוך העצמת התלמידים ומאמצים רבים מושקעים בבניית תכניות חינוך ידידותיות ומותאמות אישית ליכולתו של כל ילד. בעיות ש"נפתרו" פעם בסטירה מצלצלת זוכות היום להבנה ולשיחות נפש.
 
ולא רק בחינוך. האנרגיה הכללית הזורמת בעולם יחסי האנוש בכלל היא אנרגיה של אור ורוח טובה. היום ברורה לכולם האמת הפשוטה, שהרבה יותר יעיל לעבוד עם הסביבה תוך עידוד, הערכה ואהבה. שיטות שהוגדרו כדרכי התורה מאז ומעולם: "דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום".
 
אז אם זה תמיד היה כך, מה קרה שפתאום זה "תפס"? הכיוון החדש הוא תוצאה מתהליכים שמחולל המלך המשיח בעולם כהכנה לקראת תקופת אחרית הימים שעל סיפה אנו עומדים עתה. תקופה של עולם מתוקן בגשמיות וברוחניות, עולם נטול אלימות לחלוטין, מלא אור ורוחניות, שלום ואהבה.
 שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter