יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


כל העולם צרפת
מלכות ישמעאל מופיעה בחלומו של נבוכדנצר בדמות כפות רגלי הפסל עשויות חרס שביר ומפורד לעשר האצבעות, רמז לחולשתה של ה"חליפות" ולפירוד השורר בין כל חלקיה.

יט אדר התשע"ה (10.03.2015)

חב"ד
המאורעות האחרונים (הלוואי) בצרפת והלך הרוח המודאג שבעקבותיהם "תפס" את אירופה כשהיא מופתעת. למרות שהכתובת הייתה על הקיר זמן רב, רב מאוד, משום מה העדיפה אירופה לטמון את ראשה בחול ולהתעלם מסטטיסטיקות מובהקות שהעידו כאלף עדים על הממשמש ובא. כמו התופעה שהשם הנפוץ ביותר לבנים ברחבי הממלכה הבריטית הוא מוחמד, הנתון הסטטיסטי היבש שכל תינוק שני הנולד בשוודיה הוא מוסלמי והעובדה שברחבי גרמניה קיימים מחוזות שלמים בהם לא שומעים מילה בגרמנית אלא רק ערבית... ועוד כהנה רבות. וכפי שרבים מבינים כבר היום, כל זה רק קצה הקרחון.
 
לעתים נדירות מתאפשר לעולם שלם להיווכח בבת אחת באמיתותן של נבואות עתיקות, ועוד כאלה הדנות בעניינים הנוגעים לעולם כולו. נכון לעכשיו אנו חוזים במימושו המבהיל והברור של הכתוב: "והוא יהיה פרא אדם. ידו בכול ויד כול בו". מילותיו הנצחיות של המלאך להגר, אמו של ישמעאל. מילים המתארות בבהירות ובדיוק שאי אפשר לטעות בו את מה שמחוללים עתה במזרח התיכון אלה שמייחסים את עצמם לישמעאל. נלחמים וטובחים איש באחיו ללא הבחנה, מלחמת כולם בכולם. בסוריה לבדה נלחמים למעלה משלוש מאות "ארגונים" זה בזה, שלא לדבר על מלחמות כולם בכולם במה שהיה עיראק, מה שהיה לוב, לבנון, תימן, פקיסטאן ועוד. אכן "ידו בכול". ההתערבות של ארצות-הברית, אנגליה וצרפת לעסק היא התגשמות המשכו של הפסוק: "ויד כול בו".
 
ההשתלטות הערבית על אירופה והצפת אמריקה בגל מהגרים מוסלמים מתוארת גם היא בדיוק רב בהמשך הכתובים: "על פני כל אחיו ישכון". בבהירות רבה יותר מדויקים הדברים בפירושיו הנבואיים של דניאל הנביא לחלומו של נבוכדנצר מלך בבל (לפני כ-2500 שנה לערך) החוזה את קריסתה של "מלכות הרביעית", שהיא מה שנקרא היום "התרבות המערבית", וערבובה המוזר עם מלכות לא מלכות ישמעאל המפורדת, חסרת היציבות והנטולה זהות לאומית מוגדרת. מלכות ישמעאל מופיעה בחלומו של נבוכדנצר בדמות כפות רגלי הפסל עשויות חרס שביר ומפורד לעשר האצבעות, רמז לחולשתה של ה"חליפות" ולפירוד השורר בין כל חלקיה.
 
בעת ההיא (שזה עכשיו), מסביר דניאל, תתרומם אבן מקצה העולם ובכוח לא אנושי היא תכה בפסל ברגלי החרס הרעועות שלו. הפסל יקרוס לאבק וייעלם, והאבן תתפשט על כל העולם. האבן מסמלת את המלכות האחרונה, הנצחית, שלא תתחלף עוד לעולם. מלכות השם עלי אדמות ביד המשיח.
 
אקטואלי יותר מתמיד, קורמים הדברים עור וגידים בימים אלה ממש. היכונו!שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter