יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


גאולה אישית: העולם כבר מוכן
"הפסיכולוגיה" הזו היא סוד כוחה של הקדושה. לאחר מאות שנים של קרבות רוחניים, לימוד ויישום תניא במסירות נפש על ידי חסידים, חלחלו התכנים אל העולם והופיעו בדמות שיטתו של ביירון, ש"עלתה" על האמת החסידית העתיקה

ו אדר התשע"ה (25.02.2015)

חב"ד
נמאס לאנשים מפסיכולוגיה. הדרך המפותלת והמתישה אל קרביה של הנפש המיוסרת (שלא תמיד מוכיחה את עצמה) הובילה למהפך עממי "אנטי אקדמאי" שהוביל לפריחתן של שיטות חלופיות שונות שהן קיצורי דרך יעילים וידידותיים יותר.
 
נכון להיום, הופיעה בשוק המילה האחרונה בדמות שיטה  מהירה, יעילה ופשוטה מאין כמותה לשחרור אישי מעריצותן הנוראה של מחשבות ורגשות פגועים שמפריעים לגאולה האישית. שיטת ה"עבודה" של ביירון קייטי הולכת וכובשת את מקומה של הפסיכולוגיה המייגעת של פעם.
 
צריך רק לזכור איפה זה התחיל... בחב"ד, כמובן. חסידות חב"ד איננה עוד חסידות. משחר היותה היה ברור שנועד לה תפקיד חוד החנית של גילוי הקדושה  בעולם. מעין יחידת עלית שתפרוץ תמיד בראש ותבצע את מה שלאחרים יהיה  עוז לעשות רק אחרי שהיא תסלול את הדרך עבורם. בתור שכזו נדרשה חב"ד לכוחות לא רגילים ואלה אכן הועמדו לרשות החסידים. כבר בדור הראשון של חב"ד כתב מייסדה את ספר התניא הנקרא "תורה שבכתב של החסידות". מתואר בו מבנה הנפשות (ליהודי יש שתיים) והוא מלמד כיצד להשתמש בכוחותיהן להשלמת משימתנו: הכנת העולם לקבלת פני משיח.
 
על פי התניא, עיקר הקרבות של "חייל" בצבאות השם מתחולל במוחו של אדם, ברובד המחשבה. בשדה הקרב המוזר הזה אמור היהודי (א) לזהות את מקורן העוין של ה"התקפות" הרוחניות: מחשבות שאינן משרתות את הקדושה ובאות להחליש את הלוחם בשורותיה. (ב) להדוף אותן ביעילות המרבית תוך בניית מערך של חשיבה ("התבוננות") מנצחת. (ג) לחשוף את "הניצוץ" הטוב החבוי בתוך הרע – זיהוי הכוונה האלוקית שבקיום המחשבה התבוסתנית, מה שהופך אותה מיידית לחלק מהטוב.
 
כאשר הראש בסדר – גם כל השאר (רגשות, דיבורים ומעשים) בסדר.
 
"הפסיכולוגיה" הזו היא סוד כוחה של הקדושה. לאחר מאות שנים של קרבות רוחניים, לימוד ויישום תניא במסירות נפש על ידי חסידים, חלחלו התכנים אל העולם והופיעו בדמות שיטתו של ביירון, ש"עלתה" על האמת החסידית העתיקה: החשיבה (הפירוש האישי שאנו מעניקים למציאות האובייקטיבית) היא אכן מקורן של הרגשות, לטוב ולמוטב.
 
עבודה נכונה ברובד המחשבתי יכולה להציל כל אחד מהלך רוח גלותי שלוקה בדיכאון, האשמת הזולת במחדלינו, שנאה וייאוש. המחשבה הנכונה ביותר שיכולה לגאול כל אחד מכל גלות פנימית היא העמקת הדעת בגאולה המוחלטת שאנו עומדים על סיפה. הכול ייגאל. הכול ישתחרר. הכול יהיה הכי טוב שיכול להיות. נסו לראות כל דבר וכל תרחיש כפי שמיד הוא אכן יהיה – טוב לגמרי, ותראו איך שזה עובד!שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter