יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


נסיעה מעולם אחר
למי שקשה להעלות זאת בדעתו יחשוב כיצד היה מגיב אדם מן הישוב מלפני מאה שנים למראה מעבורת חלל, מטוס בואינג, רחפת או צוללת גרעינית. וכל זה – רק טכנולוגיה...

כג שבט התשע"ה (12.02.2015)

חב"ד
בקיץ האחרון השיקה "גוגל" את גרסתה האחרונה למה שנראה כבר בבירור כקפיצת דרך  לשלב הבא בהתפתחות האוטומציה בכלל והתעבורה  בפרט: מכונית ללא דוושת דלק או בלמים. גם הגה אין בה.
 
השנה פרסמו שש יצרניות רכב גדולות את תכניותיהן למימוש החלום של מכונית ללא נהג, והוא נראה  כעומד להתממש בקנה מידה עולמי בטווח הקרוב. המגמה מתפתחת מזה זמן רב. היום כבר קיימות בשוק מערכות מתקדמות מובנות ברכב הכוללות מצלמה, ראדאר, חיישנים ומערכות אוטונומיות למחצה המציעות חנייה עצמית ומניעת התנגשויות ממוחשבת. בעתיד הקרוב כל מה שנצטרך לעשות כדי להגיע למחוז חפצנו יהיה להתיישב ברכב ולומר לו לאן אנו רוצים להגיע. הוא כבר יחשב את המסלול הקצר והפנוי ביותר, לא יעבור אף עבירת תנועה בדרך וידאג לתדלק בזמן בתחנה הזולה ביותר. ארבע מדינות בארה"ב כבר מתירות לכלי רכב אוטונומיים לנוע בכבישים בתנאי שנהג ישב בכוננות ליד מערכת הגה "מיושנת" שתוכל להחליף את המערכת האוטונומית במקרה וזו תציג תקלה.
 
אז מה נעשה בדרך? ננצל את הזמן ללימוד תורה, כמובן.
 
קפיצת הדרך הקרובה בנושא התעבורה, ודווקא האווירית, קשורה לגאולה השלמה. החידוש חזוי במקורותינו העתיקים ונקרא בשם "ענני שמיא" (ענני שמיים. דניאל ח, יג). במקום אחר מושווה החידוש למטס יונים: "כעב תעופינה וכיונים אל ארובותיהם" (ישעיהו ס, ח). אמנם אין לנו עדיין מפרט טכני מדויק של העננים, אך הרבי מליובאוויטש מלך המשיח אומר שמדובר בניוד הדומה לטיסה במטוס אך מהירה בהרבה. די ברור שלא יד אדם תטיס אותם, ואולי אף תהיה בהם רוח חיים.
 
יהיו אשר יהיו עננים אלה – הם יהיו מסוגלים לטעון משקל אדיר, שכן בשלב הראשון של הגאולה הם יעבירו לארץ ישראל לא רק את עם ישראל כולו, כלומר – עשרות מיליוני יהודים וכנראה עוד מאות מיליוני אחינו האבודים בני עשרת השבטים – אלא גם את רכושם. כך גם כל בתי הכנסת ובתי המדרש, כמו גם בתים פרטיים שהתרחשה בהם פעילות יהודית יועברו הנה ויהפכו לחלק אינטגראלי מבית המקדש השלישי. יהיה זה קומפלקס בניינים אדיר מימדים שיתפשט על פני ירושלים כולה.
 
למי שקשה להעלות זאת בדעתו יחשוב כיצד היה מגיב אדם מן הישוב מלפני מאה שנים למראה מעבורת חלל, מטוס בואינג, רחפת או צוללת גרעינית. וכל זה – רק טכנולוגיה. הוסיפו ודמיינו ניסים – ותקבלו מחזה מעולם אחר שעומד להתרחש לנגד עינינו בכל רגע: עולם של גאולה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter