יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


זיהוי
במשך שנים רבות הייתה לאנושות בעיה קשה בזיהויה של אישיות מיוחדת. לא היה מספיק מידע אודותיה וגם לא קיצורי דרך. הדבר הביא לטעויות חוזרות בזיהויו של משיח האמת, משיח השם. 

כד טבת התשע"ה (15.01.2015)

חב"ד
כל אחד מאיתנו יזהה אדם שבעבר הוא ראה אותו או את תמונתו, למרות שהראייה במפגש הקודם או בתמונה לא הייתה בדיוק מאותה הזווית בה הוא נראה לעינינו כעת. בעצם, בלתי ניתן לשחזר מראות או קולות טבעיים במאה אחוזי דיוק. אנו רואים את בערך אותה התמונה, שומעים קול שהוא בערך מוכר ודי לנו בכך על מנת לזהות פני אדם או את קולו בוודאות.
 
אבל למחשב זה לא כל כך פשוט. כל שינוי קטן בזווית הצילום או באינטונציה של הקול יגרמו לו "להתבלבל" לגמרי... קשה למחשב "להבין" אלו שינויים הינם זניחים ביחס לזיהוי ואלו מהם קריטיים ואכן מורים שזה אדם אחר. כדי שהמחשב יגיע לזיהוי יש להזינו בכמויות אדירות של מידע אודות ה"פרצוף" הספציפי, שתענקנה כיסוי לכל אפשרות שבה עשויה התמונה להופיע כך שלא תישאר לו אפשרות "לא לדעת" משהו מהנתונים שבהם יבחן בשעת אמת.
 
לאחרונה התפתחו תוכנות חדישות שמצליחות לעקוף את בעיות עומס המידע איתן מתמודד התכנות המסורתי. הן מאפשרות למחשב לרכוש ידע באופן אינטואיטיבי, דומה יותר ללמידה אנושית, וכך מצליחה המכונה, לאחר שנחשפה שוב ושוב לתמונות פנים או לקולות מדברים, להכיר את התבניות העקרוניות, הרלוונטיות, העומדות בבסיס המידע. הודות לפיתוחים אלה, "יודעת" מצלמה למקד את התמונה בפניו של המצולם, ומערכות ממוחשבות מתוחכמות משתמשות בזיהוי קול להמרת מילים נאמרות לטקסט כתוב, ואף לזיהוי הדובר.
 
ועוד על סוגיית הזיהוי: במשך שנים רבות הייתה לאנושות בעיה קשה בזיהויה של אישיות מיוחדת. לא היה מספיק מידע אודותיה וגם לא קיצורי דרך. הדבר הביא לטעויות חוזרות בזיהויו של משיח האמת, משיח השם. טעויות קריטיות שעלו ביוקר. בדם יהודי שנשפך.
 
זיהויו היה שמור לצדיקי עליון שלא תמיד היו חלק מהדור שחי אז. פה ושם היה אפשר לקבל רמזים מאליהו הנביא, וגם אז – לטעות לפעמים בהבנתם. לפני למעלה מ-800 שנה הזניק הרמב"ם את העולם לקראת גאולתו כאשר בצעד חסר תקדים פסק שורה של קריטריונים ברורים בגדרי ההלכה מי בדיוק צריך להיות ומה צריך לעשות – המשיח. כ-500 שנים אחריו שוחח הבעל שם טוב הקדוש עם המשיח, ותודרך באופן ברור וענייני מה צריך לעשות כדי לאפשר למשיח להתגלות. לפני כשישים שנה, עם עליית הרבי מליובאוויטש לכס נשיאות העולם היהודי, החל להסתמן בבירור מיהו אכן המשיח.
 
נכון להיום אין עוד כל בעיה בזיהויו. די לקרוא את שיחותיו האחרונות (בינתיים) של הרבי – מהשנים תשנ"א ו תשנ"ב (1991-2), כדי להבין שהתעלומה הגדולה בהיסטוריה נפתרה סופית. זה הוא..שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter