יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


שיא העולם
צריך רק לפקוח את העיניים הצורבות ולהסכים למצוא. כל כך פשוט וזמין, שקשה להאמין. האלוקים הכול כך גדול שתמיד חיפשנו – נמצא בתוך ספרי החסידות.

ג טבת התשע"ה (25.12.2014)

שיא העולם בריצת מאה מטר  עומד על 9.4 מטרים בשנייה. כנראה שאי אפשר לזכור יותר ממיליון גיגה-בייט ואף אחד עוד לא הצליח להניף יותר מ-453.5 קילוגרם. הטון הכי גבוה שאנו מסוגלים לשמוע הוא 100,000 הרץ. העיניים האנושיות מסוגלות להבחין בכמיליון גוונים בלבד והזמן המרבי שאפשר לשרוד בלא מזון הוא 382 יום. תוצאת מבחן ה-IQ הגבוהה ביותר עומדת על 198 נקודות והעומק המקסימאלי שצוללן הגיע אליו בצלילה חופשית הוא 214 מטרים. עשרות שיאי עולם נשברו בעשורים  האחרונים, אבל כמה עוד נוכל להתקדם? המומחים אומרים שהפוטנציאל שלנו מוגבל על ידי עקרונות מדעיים מסוימים כחוקי פיזיקה, ביומכניקה ותרמודינאמיקה, שלא נכנעו עד היום לשאפתנות האנושית שאיננה יודעת גבולות.
 
למה בעצם כה משתדל האדם מאז ומעולם למתוח את גבולות היכולת האנושית? מה כל כך בוער לנו להשתפר ולא להישאר כמו שהיינו אתמול ויהי מה? מדוע החיות אינן שואפות להגיע ליותר מאבות אבותיהן ורק בני האדם דוחקים כל הזמן את גבולות היכולת שלהם? כי יש להם שכל? וכי מה הגיוני יותר מלהירגע ולהסתפק במה שיש לך?
 
למי יש תשובה אמיתית? לחז"ל כמובן. בכתבי הקבלה והחסידות מתואר מצבה האוטופי של הבריאה כפי שהיא כלולה כליל באלוקיה. ללא זהות נבדלת או איזשהו "אני" שמבחין  בין ישותו לבין אחרות. מצב עצמי ראשוני פשוט כולל כול. והרי כל התשובה כולה על רגל אחת: עד שלא נחזור לזה, לא נירגע. נמשיך להידחף לכל מקום ולהפוך כל אבן, נקפוץ מצוקים ונטוס לחלל, נחקור כל חלקיק – כי אולי זה שם. בדומה למי שמנסה להיזכר במנגינה ששכח, לחפש דבר שאיננו יודע מהו. הנפש מתגעגעת ואיננה זוכרת למה.
 
ככה זה היה תמיד. רק כדי להגיע כבר מגן-עדן ל"שם", בלע אדם הראשון את פרי עץ-הדעת. אבל יש קפיצת דרך שכולם יגיעו אליה בסוף. ובעצם, למה לא עכשיו? כי כולנו רגילים רק לחפש. הגיע הזמן שנתרגל גם למצוא. זה כבר כאן, צריך רק לפקוח את העיניים הצורבות ולהסכים למצוא. כל כך פשוט וזמין, שקשה להאמין. האלוקים הכול כך גדול שתמיד חיפשנו – נמצא בתוך ספרי החסידות.
 
תניא, ספר היסוד של תורת החסידות, מרכז בתמציתיות את כל הרעיונות. מקפיץ אותך בחסד וברחמים אל תוך תוכך ומגלה לך ששם זה מחכה ותמיד חיכה, לך. עם בוא הגאולה השלמה זה יקרה לכולם. לכולנו ייפול אסימון התובנה הפשוטה והעצומה הזו. אבל אחרי שיודעים איפה זה ומה זה, למה לא להתחיל לעזור לעצמנו כבר עכשיו?
 שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter