יב כסלו התשפ"א (28.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


התסמונת המתחפשת
הם מאובחנים כבעלי לקויות למידה, בעיות ראייה וכמי שסובלים מהפרעות קשב וריכוז, אך למעשה סובלים מתסמונת בשם "אירלן". הטיפול בה פשוט למדי ונעשה על ידי משקפיים בצבעים שונים.

כו כסלו התשע"ה (18.12.2014)

חב"ד
הם מאובחנים כבעלי לקויות למידה, בעיות ראייה וכמי שסובלים מהפרעות קשב וריכוז, אך למעשה סובלים מתסמונת בשם "אירלן". הטיפול בה פשוט למדי ונעשה על ידי משקפיים בצבעים שונים.
 
שיטת אירלן נוסדה בארצות הברית בשנת תשמ"ג (1983) על ידי הפסיכולוגית החינוכית הלן אירלן, והיא מבוססת על מחקרים המוכיחים כי חלק מהאנשים שאובחנו עם בעיות קשב וריכוז סובלים למעשה מבעיה של עיבוד חזותי. מתברר כי ישנם מקרים רבים בהם המוח מעבד בצורה לא יעילה אחד או יותר מהצבעים ובכך יוצר עיוותים בתפיסה החזותית. הפתרון הפשוט לתופעה מבוסס על שימוש במסנני צבע המותאמים אישית לכל מטופל.
 
"באבחון נתנה המאבחנת לילד לקרוא מהדף", מתארת אימו של ילד הסובל מהתופעה, "והוא כמובן לא הצליח לקרוא. היא החלה להניח לו על הדף בכל פעם שקף בצבע אחר. כאשר שמה את השקף האפור, פתאום הוא הכה על השולחן בתדהמה והצליח לקרוא את רוב הקטע. הוא אמר שהדברים בדף הפסיקו לזוז ימינה ושמאלה. המאבחנת ביקשה מבני לעלות במדרגות ולרדת. הוא הצליח לעלות, אך סירב לרדת. לדבריו, המדרגות נראו כמו מפל. בשלב הבא הרכיבה לו משקפיים עם מסנן צבע אפור, והשינוי היה מידי – הילד החל לרדת בבטחה במדרגות. הזמנו משקפיים מיוחדים מארצות הברית. כאשר הרכיב אותם לראשונה, אמר: 'איזה כיף! העולם לא נוזל יותר'".
 
שלומית אלעד, שעומדת בראש מרכז למידה להוראה מתקנת במכללת דוד ילין בירושלים, מסבירה כי כ12%-14% מהאוכלוסייה סובלים מתסמונת אירלן, והם כ-30% אחוזים מבעלי הפרעות קשב וריכוז. אם מדובר בתופעה כל כך רחבה, עם פתרון כל כך פשוט, איך יתכן שרובנו עדיין לא שמענו עליה?
 
אנו דווקא שמענו אבל בהקשר אחר. פירוש שגוי של המציאות איננו שמור לבעלי תסמונות בלבד. ראייה אובייקטיבית ופירוש נכון של המציאות הם נדירים להפליא ושמורים ליחידי סגולה כמשה רבינו, למשל, שעליו נאמר: "ותמונת השם יביט". כלומר, הוא רואה את תמונת הדברים כפי שהשם רואה אותה.
 
חז"ל אומרים כי בכל דור יש צדיק שבו נמצאת נשמתו של משה רבינו. בדורנו, זהו גם הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, שהוא גם נביא הדור. הרבי בנבואתו חוזה לדורנו מעבר ישיר אל תקופה מופלאה של שפע בלתי נתפס, צדק, יושר, בריאות אולטימטיבית וחיים נצחיים. מי שקשה לו להאמין לנבואה – הרי זה רק משום שבמהלך אלפי שנות הגלות נהיה לנו שחור בעיניים, ואנו ממשיכים לראות שחורות גם כאשר כל מה שמחכה לנו הוא רק טוב. אנו זקוקים להיעזר בראייתו הבהירה של הרבי, שתסדיר לנו את העיוות בפירוש ובהבנת המציאות לאשורה ותראה לנו אותה ב"צבעיה" האמיתיים. חבל על כל רגע של טראומה ובהלה מיותרת. דברי הרבי ערוכים, מודפסים ומופצים בעולם כולו. טעמו – ויהיה לכם אור בעיניים.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter