כט אלול התש"פ (18.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


אשרי האיש
"מחר" הוא העידן שיתחיל מרגע מהפך הגאולה, שאז נקבל את השכר העצום על אלפי שנות יגיעה, ועוד הרבה יותר. מי שמאמין בעתיד הצפוי ומחובר אליו – מאושר יותר.

יב כסלו התשע"ה (04.12.2014)

חב"ד
משנות השבעים של המאה העשרים הולך ומתפתח ענף מחקר בין-תחומי חדש שעיסוקו אושר. מטרתו לחקור את הגורמים לאושר (או להיעדרו) ולפתח דרכים יעילות להעלאת רמת האושר של הפרט. התפתחות זו הגיעה לשיאה בסוף שנות התשעים, כאשר מחקר האושר היה לתחום מוכר ומקובל במדעי החברה. אוניברסיטאות יוקרתיות מציעות קורסים בנושא האושר, סטודנטים לתואר שני ולדוקטורט כותבים עליו תזות ובכינוסים מדעיים דנים בחקר האושר.
 
גם מי שסבור שמחקר מדעי אינו הדרך הטובה ביותר לטיפול בנושא האושר לא יוכל להתעלם מהתובנות והמסקנות של מחקרי האושר המודרניים. בספרו "הדרך אל האושר" מצביע פרופסור יורם קירש על סקר ענק, שבו השתתפו 150 אלף איש מ-140 מדינות. תוצאות הסקר מוכיחות שאנשים הם אופטימיים בבסיסם. כמעט 90% חושבים שבעוד חמש שנים חייהם יהיו טובים יותר.  
 
בסקר השנתי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בישראל נכללת מפעם לפעם השאלה: "עד כמה את/ה מרוצה מחייך?". על פי סקר שנערך בתשס"ו (2006) היו 83% מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל מרוצים או מרוצים מאוד מחייהם. ועוד נתון המספק חומר למחשבה: נמצא כי שיעור שבעי הרצון בקרב החרדים היה 97%!
 
ממצאים אלה מעלים שתי שאלות עקרוניות. ראשית, מדוע התחדש ומתפתח שטח מדעי זה דווקא בתקופה האחרונה, הרי סביר להניח שהאושר היה משאת נפשם של בני האדם מאז ומעולם? שנית, מדוע החרדים כה מאושרים?! מי שמכיר יהודים חרדים תושבי הארץ מקרוב יודע היטב שהאוכלוסייה החרדית איננה נהנית ממשכורות גבוהות יותר או מרמת חיים מי יודע מה, בלשון המעטה.
 
התשובות לשתי השאלות כנראה תלויות זו בזו. האושר כזכות לגיטימית של בני האדם אכן לא היה ברור כל  כך עד לא מזמן. משטרי העבר הטוטליטאריים לא ראו את אזרחיהם כבעלי זכויות. כל נושא זכויות-אדם התחדש לא מזמן במושגי זמן היסטוריים, משום ההכרה והעיסוק המודרניים בזכות לאושר שואבים בעצם את כוחם מן העתיד:
 
זמנו של העולם מתחלק על פי חז"ל באופן מובהק לשני חלקים: "היום לעשותם ומחר לקבל שכרם". 'היום' הוא סך כל הזמן בו אנו עסוקים (בין אם אנו מודעים לכך ובין אם לאו) בהכנת העולם לגילוי השם בתוכו. עבודה קשה, ועל פניה – לא תמיד מתגמלת. "מחר" הוא העידן שיתחיל מרגע מהפך הגאולה, שאז נקבל את השכר העצום על אלפי שנות יגיעה, ועוד הרבה יותר. מי שמאמין בעתיד הצפוי ומחובר אליו – מאושר יותר.
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח אומר שוב ושוב כי האמונה בגאולה והשתדלות לזרז אותה מקנה כבר עתה את האפשרות "לתחילת קבלת השכר".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter