יב כסלו התשפ"א (28.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


היפני ותחיית המתים
"תחום תאי הגזע הוא תחום מאוד גדול ופורה. עד כה הצלחתי להפוך במעבדה תאי גזע לתאי כליה, כבד ושריר לב פועם בדו-חיים המשמשים כמודל. עמיתים שלי הצליחו לעשות זאת גם בבני אדם."

ה כסלו התשע"ה (27.11.2014)

חב"ד
פרופסור מקוטו אסשימה מאוניברסיטת טוקיו משמש כראש המעבדה להנדסת תאי גזע, מנהל האגודה היפנית לקידום המדע ועמית במכון הלאומי לקידום מדע וטכנולוגיה בתעשייה. אסשימה הוא מגלה האקטיבין, החלבון שאחראי (בין היתר) על התמיינות תאי גזע בסיסיים, כך שיהפכו להיות כל סוג של תא שהגוף זקוק לו (אחת התגליות המשמעותיות ביותר בביולוגיה המודרנית), ובכל זאת הוא סבור שצריך להקדים אתיקה למדע.
 
"תחום תאי הגזע הוא תחום מאוד גדול ופורה. עד כה הצלחתי להפוך במעבדה תאי גזע לתאי כליה, כבד ושריר לב פועם בדו-חיים המשמשים כמודל. עמיתים שלי הצליחו לעשות זאת גם בבני אדם. בגופינו, אצל בני אדם בוגרים, יש תאי גזע לרוב שיכולים להפוך לתאים מסוגים שונים, החל מתאי מוח וראש ועד השרירים, הכליות ועוד. הדבר הנכון יהיה להשתמש בתאי גזע מהגוף עצמו כדי לתקן או לייצר מחדש אברים פגועים של החולה עצמו. אפשר גם לייצר תאי גזע מושרים (תאים רגילים של אדם בוגר, בדרך כלל תאי עור, שבשנים האחרונות פותחו שיטות להחזיר את ה"שעון" שלהם לאחור ולהפוך אותם לתאי גזע ראשוניים, שיכולים שוב להתמיין ולהפוך לכל סוג רקמה). "הייתי קורא לזה התחדשות עצמית", מתלהב הפרופסור. "למשל, כשנוכל להפעיל את תאי הגזע שבמוח, יהיה אפשר לרפא אלצהיימר".
 
האפשרויות הללו מקרבות אל הדעת את חיי נצח הביולוגיים הצפויים לכולנו בגאולה האמיתית והשלמה. "התחדשות עצמית" מעין זו מופיעה במקורותינו הקדושים ללא מירכאות ובוודאות מוחלטת. מדובר בהבטחה החוזרת על עצמה ונידונה בהרחבה בספרות התורנית, במיוחד בכתבי הקבלה. לאחרונה (מזה כשלוש-מאות שנה) התגבר מאד העיסוק בנושא והוא זכה להבהרות ופירוט רב בכתבי החסידות.
 
כפי שמתואר במקורות, ההתפתחויות תהיינה פנטסטיות עוד בהרבה משחולם הפרופסור, משום שבנוסף ל"תיקון" וחידוש רקמות הגוף כולן באופן מושלם ומתמשך (נצחי), יקיף תהליך הריפוי המובטח גם חידוש ותיקון גופות מתות. המעט שנשאר מהן יספיק על מנת לחדש הכול באופן אופטימאלי. הליך זה נקרא במקורותינו בשם "תחיית המתים". כמובן שלשם כך תידרש התערבות אלוקית נמרצת יותר מזו המתגלה כיום במעבדות, וגם כאן נכונה אמרתו של הפרופסור: יש להקדים לכך התפתחות "אתית" הולמת.
 
אתיקה היא תורת המוסר, כפי שמתחייב על פי השכל האנושי. שכל שהוא (כידוע לכולנו) יסוד רעוע, נוטל שוחד ולא יציב. כתנאי מוקדם לחיי נצח – חייב מוסר זה לעבור מהפך ולקבל עליו את הנורמות האלוקיות של הטוב המוחלט. אלו חקוקות מזה אלפי שנים בתורה הקדושה. ככל שתקדים האנושות להכיר בכך – כן ייטב לכולנו ותוקדם שעת ההצלה והישועה של החיים והמתים גם יחד.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter