ז תשרי התשפ"א (25.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לדעת
בקרוב תיחשף אליהן האנושות כולה ברגע משותף של הארה שתשטוף את העולם "כמים לים מכסים"(ישעיה יא, ט), ודווקא תוך שימוש בגוף (ומוח) שיגיעו גם הם למצב אופטימאלי של בריאות מוחלטת.

ה חשון התשע"ה (29.10.2014)

חב"ד
דרפ"א היא הסוכנות למחקרי ביטחון מתקדמים בארצות הברית. סוכנות זו נועדה לממן מחקרים בעלי חזונות מרקיעי שחקים, וסיכויים נמוכים יחסית להצלחה מיידית (וממילא להרבה פחות סיכויים לקבלת מימון ממקורות אחרים). דרפ"א מימנה את המחקרים הראשונים שהביאו ליצירת רשת האינטרנט, את הטכנולוגיה שעומדת מאחורי מיפוי הרחובות של גוגל, את הבינה המלאכותית שאפשרה את SIRI של אפל, את מערכת הניווט הלווייני (GPS) ועוד.
 
עתה עומדת דרפ"א להשקיע חלק ממאה מיליון הדולרים של 'יוזמת המוח' של הממשל האמריקאי בניסיון ליצור 'פרוטזת זיכרון', שתוכל לסייע לאנשים הסובלים ממחלות ופגיעות מוחיות לגבש מחדש את זיכרונותיהם החסומים ולעצב תהליך חשיבה רציף. דרפ"א מודאגת ממספרם הנורא של חולי אלצהיימר ואפילפסיה בעולם, וממצבם של 270,000 חיילים אמריקניים שחזרו מהמלחמות בעיראק ובאפגניסטן כשהם סובלים מפגיעות בזיכרון. המחקרים ישאפו ליצור מערכת הניתנת להשתלה במוח האנושי, שתשפר את הזיכרון באמצעות חשיפת השפה המסתורית בה מקודדים הזיכרונות המאוכסנים במוח ומציאת האפשרות "לקרוא להם" בשפתם כדי לחלץ אותם מנבכי השכחה.
 
חזונם של שני החוקרים (שניהם יהודים) העומדים בראש קבוצות המחקר היומרני, הוא מגלומני. נדרשים כוחות מחשוב עצומים לביצוע המשימה. יש צורך לבצע אנליזות שמעסיקות מחשב במשך מספר שעות, ולסכם אותן לאלגוריתם של עשר אלפיות השנייה, קצב העבודה של המוח. האם רכיבים חישוביים מתקדמים מספיק יהיו קיימים בעוד ארבע שנים, כשהזרמת הכספים לפרויקט הלאומי תסתיים? הלוואי. בכל מקרה מדובר בעבודת נמלים שאיש איננו רואה את סופה.
 
מעניין שעל פי המקורות, מודעות, זיכרון וחשיבה אנושיים אינם מותנים כלל במצבו או אפילו בקיומו של מוח. המוח בפרט והגוף בכלל מתפקדים כממשק (מעין מרכזייה) בלבד, המתווך בין הנפש לבין המציאות בעולם הזה (דרגת המודעות המוכרת) – בלבד. בדרגות מודעות גבוהות יותר מתקיימות חוויות חשיבה יעילות ובעלות עוצמה וזיכרונות מהירים  ועשירים לאין ערוך מאלה המוכרים למדע.
 
בקרוב תיחשף אליהן האנושות כולה ברגע משותף של הארה שתשטוף את העולם "כמים לים מכסים"(ישעיה יא, ט), ודווקא תוך שימוש בגוף (ומוח) שיגיעו גם הם למצב אופטימאלי של בריאות מוחלטת. מה נעשה עם העוצמה ה"חישובית" המופלאה שתנחת עלינו בגאולה השלמה? נעשה בדיוק את מה שפוסק הרמב"ם: "ולא יהא עסק כל העולם כולו אלא לדעת את השם בלבד". כלומר, להעמיק עוד ועוד את חיבור המודעות אל האין-סוף האלוקי.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter