יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


להירגע!
חיוך של שמחה מחליף את הארשת המודאגת, וככה אפשר לקבל את פניו של מלך המשיח כמו שצריך.

כט תשרי התשע"ה (23.10.2014)

חב"ד
"סטרס" הוא מונח רפואי המתאר מתח גופני ונפשי. במקורו נועד מצב הסטרס לגייס כוחות-על לזמן קצר בו נדרשת התמודדות עם מצב של סיכון חריף מסוג ה"ברח או הילחם". במהלך התגובה מופרשים הורמוני-עקה כקורטיזול ואדרנלין שמגבירים את קצב פעימות הלב, מתגברים את זרימת  הדם לשרירים ומציפים את הדם בסוכר הדרוש לגוף על מנת להתמודד עם משימות קשות במיוחד.
 
הבעיה היא, שמצבים מתמשכים של מתח ולחץ מתמיד גוררים פגיעה רב מערכתית. הם מתישים את הגוף, מדלדלים את עתודות האנרגיה שלו ומגבירים את הסיכוי ללקות במגוון רחב של צרות לא עלינו, מסכרת ומחלות לב ועד למחלות נפש, דיכאון וחרדה. כאשר הוא מצב תמידי, פוגע הסטרס במערכות יחסים משפחתיות. למשל: לחץ של הורים פוגע בילדיהם ויוצר דור חדש ולא בריא של לחוצים. הסטרס נחשב ובצדק לאחד הסיכונים הבריאותיים הגדולים של העידן המודרני, ויש אף חוקרים הטוענים שהוא הסיכון העיקרי.
 
מחקרים מצביעים על מספר גורמים שכיחים במיוחד שמזמינים סטרס: התמודדות עם מצבים חדשים, אי וודאות, איום על האגו וערעור תחושת השליטה. כל אלה מולידים ניצני חרדה, שהיא היא יריית הפתיחה לכל המרעין בישין דלעיל הבאים בעקבותיה. ההמלצות הן "להרפות" ו"להירגע", אך אין בכך כדי לספק טיפול-שורש אמיתי לאותה חרדה קיומית. החוקרים לא השכילו להבין את מה שעומד בבסיסם של כל מצבי הלחץ והדאגה האנושיים באשר הם: השקר הגדול כאילו מישהו או משהו יכולים מיוזמתם לקחת לנו, למנוע מאיתנו או לאיים עלינו. האמת היא שאיש איננו יכול להרים את ידו או  את רגלו או לנשום ולו נשימה אחת ללא הרצון האלוקי, וממילא הכול ממנו יתברך.
 
הוודאות האמונית הזו משמיטה את הקרקע מתחת לכל החרדות והאיומים לכאורה, כי ברור שהשם חפץ בטובתנו ויודע מה טוב עבורנו יותר טוב מאיתנו. הבעיה היא  רק שלמרות שאנו יודעים זאת  בתוך תוכנו – משהו מעיב על הוודאות הזו והופך אותה ללא רלוונטית בכל פעם שגורם מרתיע נכנס לטווח המודעות שלנו.
 
עם התגלותו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח ישטוף את העולם גל של ביטחון גמור בבורא, ואפילו הכבש לא יפחד עוד מזאב. השאלה היא רק מה עושים ברגע האחרון שעוד נותר עד אז?  התשובה היא, שאפשר להתחיל לחיות גאולה כבר עתה! ללמוד לעומק ולהתרכז ברצינות בתורת הגאולה (המבוארת בהרחבה מיוחדת במשנתו התורנית של הרבי) – ולחוש איך האינפורמציה האלוקית מרגיעה את הנפש המבוהלת ומשחררת את הגוף המתוח. חיוך של שמחה מחליף את הארשת המודאגת, וככה אפשר לקבל את פניו של מלך המשיח כמו שצריך.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter