טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


צמחים מתקשרים
"אבני ביתו של אדם וקורות ביתו של אדם מעידים בו" (תלמוד בבלי תענית יא, א). כבר עתה הם קולטים (שומעים?) מה קורה בבית, זוכרים ומחכים לרגע בו יתאפשר להם לפתוח את הפה.

א אלול התשע"ד (27.08.2014)

חב"ד
מוזר ככל שישמע, לאחרונה נערכים לא מעט מחקרים המתייחסים למודעותם של צמחים. חוקרים מאוניברסיטת מיזורי השמיעו לצמחים קולות מוקלטים של זחלים זוללים צמחים. בקבוצת הביקורת שהו צמחים בסביבה שקטה. לאחר מכן נמדד שהצמחים שנחשפו לקולות ה"מסוכנים" הפרישו כמות גדולה יותר של כימיקלים דוחי מזיקים מאשר קבוצת הביקורת הלא מאוימת. המסקנה המתבקשת היא שצמחים מגיבים לצלילים. כלומר, "שומעים" באיזשהו אופן.
 
היידי אפל, מומחית לאקולוגיה כימית שהשתתפה במחקר, טוענת כי כאשר נחשפו הצמחים לרעשים אחרים הנשמעים בסביבתם הטבעית – לדוגמה: רעש הנשמע כנשיבת רוח וכדומה – הם לא הגיבו בייצור מוגבר של כימיקלים.
 
לשם מה זקוקים צמחים לשמיעה? האם רק כדי להתגונן מפני סכנות ואיומים , או אולי יש כאן גם תקשורת עם סביבתם?
 
מי יודע... מה שבטוח על פי המבואר במקורותינו הוא שלצמחים אכן יש נפש. היא נקראת נפש הצומח והיא מקשרת כל צמח עם כוח רוחני. חז"ל גם אומרים כי לכל עשב יש מלאך המכה בו ואומר לו "גדל!". מלאך זה הוא יצור תבוני בעל מודעות.
 
וזה עוד לא הכול. מקורותינו יודעים לספר כי גם לדוממים כאבנים וקורות יש "שמיעה" ואף זיכרון מדהים. לשם מה הם או העולם זקוקים לכך? גם על כך עונים חז"ל החושפים בפנינו את סודות הבריאה המופלאים ביותר, גם כאלה שהמדע עדיין איננו חולם עליהם. ובכן, כל זה שייך לזמן הגאולה הקרבה בצעדי ענק.
 
נאמר בחבקוק (ב, יא): "אבן מקיר תזעק וכפיס מעץ יעננה". ומסבירים חז"ל, כי לעתיד לבוא האבן תצעק על מי שדורך עליה אם איננו מתנהג כראוי, והכפיס מהעץ ימחה בפני מי שיהין לנסות לקטוף מפריו ביום השבת. כלומר, הם לא רק ישמעו ויראו אלא גם יזהו כוונות נסתרות.
 
ועוד: "אבני ביתו של אדם וקורות ביתו של אדם מעידים בו" (תלמוד בבלי תענית יא, א). כבר עתה הם קולטים (שומעים?) מה קורה בבית, זוכרים ומחכים לרגע בו יתאפשר להם לפתוח את הפה.
 
מפחיד? אולי. אבל עדיין אפשר לזכות בכול. תשובה כנה מקרב לב יש בכוחה לשדרג את הדיווח ולהפוך את הבושה לשמחה גדולה. חז"ל גם מבטיחים כי "סוף ישראל לעשות תשובה בסוף גלותן" – מה שמסביר את תנועת התשובה האדירה הרוחשת בשנים האחרונות. ומוסיפים שם חז"ל: "ומיד הן נגאלין". וכך אכן יהיה במהרה, יחד עם כל הצמחים והדוממים שייגאלו מהשתיקה הכפויה עליהם עתה. וכפי שמציין הרבי מליובאוויטש מלך המשיח כי בגאולה הזאת – הכול ייגאל . אף אחד ושום דבר לא יישאר בגלות.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter