יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


כל אחד יכול לנסוק
במאגר המידע של מלך מלכי המלכים מככבים בעיקר אנשים פשוטים, שמעשיהם חסרי היומרה השפיעו על התנהלות העולם לא פחות – אם לא יותר – מאלו של הטכנולוגים המוכשרים וענקי הרוח המפורסמים.

יח אב התשע"ד (14.08.2014)

חב"ד
ב-8 בספטמבר 1903 ניסה סמיואל פירפונט לנגלי לבצע את טיסת המטוס הממונע המאוישת הראשונה. לנגלי היה מעצב "מכונות מעופפות" מנוסה, מנהל מכון ידוע בתחום ומומן ע"י משרד המלחמה של ארצות הברית. כולם היו בטוחים שאם מישהו נועד להצליח בתחום הזה – הרי זה הוא. אבל למרבה החרפה , כמה דקות אחרי שהאיירודרום A שלו המריא, התפרק כלי הטייס באוויר והתרסק אל מימי נהר הפוטומק.
 
תשעה ימים בלבד לאחר מכן הצליחו זוג מתקני אופניים מאוהיו, ווילבור ואורוויל רייט, להטיס מטוס מונע בנזין למרחק של 260 מטר מעל לדיונות של קרוליינה – ושינו את עולמנו. את המטוס שלהם הם בנו במו ידיהם, ללא כל סיוע מקצועי או מימון מאף גורם. גם לאחר ההצלחה חסרת התקדים עדיין לא זיהו המומחים דאז את משמעותה הכבירה. מה שלא הפריע לאחים רייט לראות פוטנציאל במקום בו איש טרם ראה אותו, ולחולל בעולם מהפך תחבורתי.
 
לא הייתה זו הפעם הראשונה בה אנשים מן השורה זוכים לשנות עולם. רבים עוד יותר עושים זאת מבלי להתפרסם כלל. במאגר המידע של מלך מלכי המלכים מככבים בעיקר אנשים פשוטים, שמעשיהם חסרי היומרה השפיעו על התנהלות העולם לא פחות – אם לא יותר – מאלו של הטכנולוגים המוכשרים וענקי הרוח המפורסמים. הסיפורת החסידית לדורותיה חושפת כמותם לרוב: ילד שלא היה מסוגל ללמוד להתפלל ולכן קרא לכבודו יתברך כתרנגול בעיצומה של תפילת יום הכיפורים, ובכך קרע את רוע גזר הדין שבשמיים. בני זוג שאפו חלות טריות והניחו אותן בארון הקודש בבית הכנסת, תוך שהם בטוחים כי השם נוטל אותן משם, ולמרות שעוררו לעג, הרי שעל פי עדותו של הצדיק האר"י ז"ל גרמו לבורא נחת רוח שלא הייתה כמותה מאז חורבן בית המקדש. ועוד ועוד מעשים מגוחכים לכאורה, עד שבא אחד הצדיקים ומגלה שהיו אלה מעשים גורליים בסדר גודל לא מוכר.
 
נפלאות דרכיו של הקדוש-ברוך-הוא, ובידי אף אחד אין את המידע המוחלט מי ומה יצליח לעשות את המעשה האחרון שנדרש על מנת להפוך את העולם לעולם המושלם, עולם של גאולה, ומהו אותו מעשה גורלי. רק דבר אחד בטוח: זה יכול להיות כל אחד מאיתנו. לכן איש איננו רשאי לסמוך על ה"מומחים". כל אחד חייב לעשות כמיטב יכולתו, משום שזה מה שהשם רוצה בעצם. גם אם איש איננו מסייע בידך, או מאמין שמה שאתה עושה הוא חשוב – השם רוצה את ההשתדלות. את האכפתיות, את העשייה ככל היכולת. כאשר יתאסף כל זה והמאזן יתהפך ברגע אחד מגלות לגאולה – תתגלה חשיבותה הקריטית של כל השתדלות קטנה לגורל העולם כולו.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter