כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


חשוב טוב!
"המחקרים לימדו שניתן למנוע מגירויים רגשיים, אפילו כאלה הנתפסים כשליליים ביותר, מלהשפיע על ההתנהגות, הפיזיולוגיה והפעילות המוחית שלנו"

כו תמוז התשע"ד (24.07.2014)

חב"ד
רומינציה היא מעין העלאת גרה נפשית הגורמת לנו לחזור ולחשוב שוב ושוב מחשבות בעלות תוכן שלילי ומדכא, בעקבות אירוע לא נעים שחווינו. מחקרים מראים שאנשים בעלי נטייה לרומינציה מועדים יותר לחרדות ודיכאונות ונמצאים בסיכון להתפתחותם של קשיים נפשיים נוספים.
 
האם ניתן לגרום למחשבות אלו להיעלם או לפחות להפחית אותן? מחקר חדש שהתפרסם בכתב העת 'קליניקל פסיכולוגיקל סיינס' מצביע על אפשרות כזו, בדמותו של אימון יומי באורך חצי שעה. האימון עושה שימוש בטכניקה פשוטה למדי הידועה בשם "גיוס בקרה קוגניטיבית". זהו מנגנון המאפשר התעלמות מהסחות דעת בזמן התנהגות מוכוונת מטרה (כגון נהיגה בכביש סואן), והרי מחשבות שליליות הן תמיד הסחת דעת מ"מה צריך לעשות עכשיו בכדי לשפר את המצב". ד"ר נוגה כהן מקבוצת המחקר: "המחקרים לימדו שניתן למנוע מגירויים רגשיים, אפילו כאלה הנתפסים כשליליים ביותר, מלהשפיע על ההתנהגות, הפיזיולוגיה והפעילות המוחית שלנו".
 
אבל חשוב לדעת ששנים רבות לפני שמישהו חשב על הנושא במושגים אלו, כבר עובדה ושוכללה שיטה מדויקת של השלטת וביקורת המוח (קוגניציה) על הלב (רגש). למעשה, פיתוח יכולת זו היא אחת מדרישות הכניסה היסודיות אל המועדון האקסקלוסיבי של עובדי השם. שימוש נכון ביכולות השכליות (קוגניטיביות) מאפשר חשיבה אובייקטיבית ויעילה וחוסכת את אבדן הפרופורציות והבהלה האופייניות למי שמחשבותיו נשלטות על ידי רגשותיו. שלמות שליטתו של המוח על הלב מתומצתת בראשי התיבות של המילה מלך: מוח לב כבד. לפי סדר זה, המוח מקדים את (שולט על) הלב, המציין את העולם הרגשי, ועל הכבד המסמל את הגוף.
 
על פי תפיסה זו, מלך הוא כינוי לאדם שמשלב חכמה, עולם רגשי מפותח ושליטה מושכלת בדחפים רגשיים וגופניים. הוא מגיע לשלמות זו תוך תרגול בלתי פוסק של התבוננות (זכירה וחשיבה על) בעל הבית האמיתי, הקדוש ברוך הוא, ש"ניצב עליו... ומביט עליו ובוחן כליות ולב, אם עובדו כראוי" (תניא פרק מא). מודעות עיקשת ותמידית כזו מייצבת ומאזנת, משמחת ומרתיעה כאחת. אפשר בהחלט לקרוא לזה "גיוס בקרה קוגניטיבית".
 
המלך המשיח הוא המלך האנושי המושלם. מלכותו מבטאת את מלכות השם עלי אדמות. הוא מרוכז לחלוטין ואיננו מסיח את דעתו לרגע מתכלית חייו האלוקית: הבאת גאולה שתשחרר את כולנו מהקשיים הרגשיים ותכניס את חיינו לעידן של אושר אין סופי. שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter